Jak wybrać dotację na projekt B+R

Przedsiębiorcy decydujący się na realizację projektów badawczo-rozwojowych zasypywani są informacjami o możliwości pozyskania wsparcia na realizację swoich ambicji. Choć rzeczywiście aktualnie mamy do czynienia z wielością źródeł, to przy przyjrzeniu się szczegółom okazuje się, że stawiane wymagania instytucji udzielającej finansowania mogą przerastać możliwości projektodawcy. W jaki sposób wybrać optymalne, najlepiej dopasowane do naszych ambicji i potrzeb źródło dotacji? Czy sięgać po fundusze z Urzędu Marszałkowskiego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, a może bezpośrednio z Komisji Europejskiej? Jak zbudować projekt, aby przekonywał ewaluatorów? Wniosek aplikacyjny ma określoną objętość, więc selekcja właściwych informacji okazuje się być krytyczna. Jak poradzić sobie w gąszczu informacji o dotacjach, kiedy przede wszystkim chcemy koncentrować się na rozwoju naszego przedsięwzięcia? Dotacja to wiele dodatkowych obowiązków, ale jeśli odpowiednio zaprojektujemy ich obsłużenie, to mogą okazać się mało uciążliwe dla przedsiębiorcy.

Analiza aktualnych źródeł finansowania z funduszy unijnych na projekty badawczo rozwojowe. Wskazówki dla przedsiębiorców z jakich środków skorzystać. Podpowiedzi jak budować wygrywające projekty.


Poznaj prezentera:

Tomasz Hoffmann

Jak wybrać dotację na projekt B+R

Tomasz J. Hoffmann pełni w PNO Consultants funkcję Partnera Zarządzającego. Dysponuje 20-letnim doświadczeniem zawodowym zdobytym na stanowiskach kierowniczych oraz zarządczych. W związku z tym, iż od ponad 11 lat jego kariera związana jest z wieloma aspektami działalności przedsiębiorstwa na styku z administracją państwową i jst, także o charakterze międzynarodowym, pozwala mu doskonale rozumieć potrzeby różnych organizacji.

PODZIEL SIĘ