Projekt ReCYCling

ReCYCling to Start-up zawiązany przez przedsiębiorcze kobiety, które chcąc ratować poczucie godności i kobiecości innych kobiet walczących z nowotworem stworzyły projekt biznesowy przy udziale Amazonek czyli kobiet, które chorobę mają za sobą. Nasz projekt obejmuje chemię celowaną, rekonstrukcję piersi, opiekę psychologiczną, dietetyczną, rehabilitacyjną, suplementację, kosmetykę, fryzjerstwo, wizaż, modę dedykowaną kobietom po mastektomii. Wspieramy przedsiębiorczość kobiet jako wyznacznika niezależności finansowej, dzięki której kobieta powraca po chorobie do pełnego udziału w życiu zawodowym, a przede wszystkim prywatnym.

ReCYCling to projekt dotyczący nie tylko raka piersi, ale każdego nowotworu, który spotyka kobiety. Moja firma KOBIECY ŚWIAT i założone przez mnie Polskie Stowarzyszenie Kobieta-kobiecie, gdzie jestem prezesem są z nazwy dedykowane kobietom, jednak nie kierowały mną pobudki podkreślenia wyższości kobiety nad mężczyzną, tylko pokazania problemów i sytuacji z jakimi mierzy się współczesna kobieta.

Oferta, czyli cel prezentacji

Oferta jest kierowana zarówno do świata nauki, biznesu, organizacji non profit, jak i organizacji administracji państwowej. Pragniemy, aby nasz projekt był powielany wszędzie tam, gdzie diagnoza rak stawia kobietę w obliczu wyzwania poradzenia sobie z trudnym doświadczeniem życiowym, jednak NIE JEST WYROKIEM! Boimy się tego, czego nie znamy. Rak jest stanem naszego organizmu, z którym trzeba sobie poradzić nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim mentalnie. Chwilowy brak włosów czy utrata piersi nie decyduje o wartości człowieka, jest tylko lekcją, jaka trzeba odrobić i wyciągnąć z niej wnioski. Często przebyty nowotwór to nowe życie dla osoby, która z nią wygrała, zmienia się postrzeganie świata, zmieniają priorytety, często jest WIELKĄ LEKCJĄ dla członków rodziny, przyjaciół, znajomych. Poznajemy ludzi wokół nas i potrafimy docenić tych, którzy POMIMO CHOROBY BYLI Z NAMI! Bardzo ważna jest opieka psychologa, niekiedy psychiatry i dietetyka przez cały proces choroby i powinna być STANDARDEM W CHOROBIE NOWOTWOROWEJ! Rehabilitacja i sport to nieodłączny aspekt powrotu do pełnej sprawności po walce z rakiem. Najważniejszym aspektem walki z nowotworami jest holistyczne podejście do pacjenta i człowieka! Człowiek to „zespół naczyń połączonych”, składa się z ciała, ducha i umysłu, które są nierozłączne i nie możemy leczyć TYLKO CIAŁA! Skoro jesteśmy w stanie przewidzieć gdzie choroba uderzy ze względu na predyspozycje genetyczne przy sprzyjających warunkach, skoro potrafimy celować chemią TYLKO W KOMÓRKI RAKOWE, potrafimy odbudować organizm odpowiednią suplementacją i dietą, potrafimy wykorzystując zdobycze medycyny wschodu i alternatywnej sprawić, by człowiek szybko i na stałe powrócił do homeostazy. DLACZEGO TEGO NIE ROBIMY? Czy nie lepiej zapobiegać niż leczyć? Dlaczego nie potrafimy nawiązać dialogu między medycyną klasyczną, a alternatywną? Przecież ZAWSZE NAJWAŻNIEJSZY JEST CZŁOWIEK! Jedyna różnica jest taka, że każdy proces leczenia nie może być jednakowy dla każdego pacjenta. Każdy jest inny, każdy ma inne potrzeby żywieniowe, mentalne i intelektualne. Każde leczenie powinno być „SZYTE NA MIARĘ”, gdyż każdy z nas jest INNY I NA TYM POLEGA PIĘKNO CZŁOWIEKA! Warunek jest jeden – we wszystkich tych działaniach MUSI BYĆ DIALOG między lekarzem, pacjentem i administracją, ponieważ tylko współpracowanie w zakresie opieki nad pacjentem MOŻE BYĆ MIARĄ SUKCESU! Ponieważ choroba nowotworowa nie patrzy na wiek, płeć, wykształcenie, doświadczenie zawodowe czy zawartość portfela projekt ma zasięg globalny i tylko współpraca między narodami w tym zakresie ma szansę na powodzenie. Naprawdę nie potrzeba wiele by mógł zaistnieć. Nam na Podkarpaciu i Małopolsce się udało, więc dlaczego nie powielać DOBRYCH PRAKTYK?

Charakter oczekiwanej współpracy


O Prezentującym

Edyta Kalandyk

Edyta Kalandyk

 
 
 
 
 
 
 
 


Zapraszamy do wysłuchania całej prezentacji podczas tegorocznej edycji
Life Science Open Space.
Kiedy?
11.10.2018, godz. 9:00-22:00
Gdzie?
ICE Centrum Kongresowe | ul. Marii Konopnickiej 17 | Kraków

Life Science Open Space 2018