Nanocząstki

NanoThea tworzy nowe nanocząstki do celowanej radioterapii nowotworu prostaty. Naszą grupą docelową jest szeroka grupa pacjentów z rozwiniętą chorobą m.in. z hormono-oporymi nowotworami prostaty, przerzutami orazgrupa pacjentów będących pod ciągłą obserwacją, nie zgadzająca się na radykalne metody terapii tego nowotworu. Stosowane dziś metody uniemożliwiają pacjentom powrót do normalnego życia, uszkadzając podstawowe funkcjonalności tego organu. Nowotwór prostaty to obecnie drugi nowotwór wśród mężczyzn powodujący zgony. Istnieje więc istotna potrzeba leku, który pozwoliłby zachować pełną sprawność prostaty, niwelując w procesie leczenia jedynie zmiany nowotworowe.

Oferta, czyli cel prezentacji

NanoThea szuka strategicznego partnera do dalszych kroków w ścieżce rozwoju oraz wdrożenia produktu. Szukamy współprac zarówno naukowych, jak i wdrożeniowych – w zakresie business development, atakże kontaktów inwestorskich. Dysponujemy interdyscyplinarnym, dynamicznym zespołem o kompetencjach w zakresie syntezy, analizy chemicznej, pracy z radioizotopami oraz tworzenia dokumentacji.

Charakter oczekiwanej współpracy


O Prezentującym

NanoThea to grupa naukowców pełnych pasji i profesjonalistów poszukujących nowych sposobów walki z rakiem. Rak, jeśli zdiagnozowano wcześnie, można skutecznie wyleczyć. Istnieją bardzo dokładne metody umożliwiające precyzyjną diagnostykę, np. PET i PET/MRI.

Magdalena Janczewska

Magdalena Janczewska

 

Magdalena Janczewska, CEO i współzałożycielka NanoThea, zdobyła doświadczenie w NanoVelos. Po doktoracie na Politechnice Warszawskiej.

 
 
 


Zapraszamy do wysłuchania całej prezentacji podczas tegorocznej edycji
Life Science Open Space.
Kiedy?
11.10.2018, godz. 9:00-22:00
Gdzie?
ICE Centrum Kongresowe | ul. Marii Konopnickiej 17 | Kraków

Life Science Open Space 2018