Rak w Biznesie

Cykl konferencji „Rak w Biznesie” został powołany do życia z potrzeby serca i ku pamięci mojego, zmarłego ojca inż. Zbigniewa Kalamarza, założyciela i właściciela firmy GARDA, podkarpackiego przedsiębiorcy prowadzącego przez ponad 25 lat zakład pracy chronionej w Rzeszowie.

Dlaczego RAK?
Odpowiedź jest prosta: choroba nowotworowa zdziesiątkowała moją rodzinę – prababcia, babcia i mama zachorowały na raka piersi – do dziś żyje tylko mama, ojciec zmarł na raka wątroby w Rzeszowskim Hospicjum na Poniatowskiego 06.04.2017.

Dlaczego W BIZNESIE?
Dlatego, że zarówno ojciec, jak i ja to biznes.

Sama prowadzę działalność gospodarczą, a Stowarzyszenie które powołałam do życia po postawieniu diagnozy celiakia prowadzi działalność w zakresie doradztwa w biznesie. Krystian Siemiński jest założycielem Fundacji Liga Przyszłości, która również jest podmiotem gospodarczym działającym w zakresie doradztwa biznesowego. Tworząc nasze organizacje non profit, mieliśmy na myśli ten sam cel i taką samą wizję realizacji poprzez działalność gospodarczą, ponieważ na tym doskonale się znamy, mając za sobą ponad 15 letnie doświadczenie zawodowe w wielu branżach.

Walcząc o swoje zdrowie i zdrowie naszych podopiecznych przygotowaliśmy kompleksowy projekt dotyczący chorób nowotworowych: ich diagnostyki, leczenia, rehabilitacji, zmiany nawyków życiowych. Mając szerokie doświadczenie w biznesie przygotowaliśmy także firmę na sytuację, kiedy choruje jej właściciel – turkusowe organizacje, sukcesja czy krzyżowe zabezpieczenie wspólników, wirtualny testament pokazujący wizję właściciela co do dalszych losów firmy bez względu na finał walki z nowotworem.

Ponieważ nasza wiedza jest BEZCENNA I UNIKATOWA, BO WYPŁYWA Z MOICH OSOBISTYCH DOŚWIADCZEŃ I DOŚWIADCZEŃ MOJEJ RODZINY jako człowieka i przedsiębiorcy, chcemy z Krystianem się to wiedzą dzielić z innymi przedsiębiorcami, aby OSWOIĆ RAKA i pokazać, że RAK TO NIE WYROK, a kiedy rokowania są naprawdę złe, ustrzec firmę i jej właściciela przed sytuacjami, kiedy gdy umiera właściciel, firma umiera wraz z nim.

Ze względu na to, że dziś rak jest chorobą cywilizacyjną, która nie oszczędza żadnej rodziny, nie patrzy na wiek, płeć, status materialny, chcemy, aby nasz projekt trafił do jak najszerszej grupy odbiorców i chcemy go powielać we wszystkich wojewódzkich miastach Polski, Europy czy Świata. Ponieważ współpracujemy z wieloma międzynarodowymi placówkami badawczymi, uczelniami, fundacjami i stowarzyszeniami, pragniemy aby nasz projekt był obecny w Europie i Świecie, gdyż naszym głównym celem jest świadomość społeczeństwa i możliwość wyboru przez pacjenta jak i gdzie chce być leczony!!!

Mój ojciec tego wyboru nie miał, ponieważ tak jak ja i moja córka chorował na genetyczną chorobę immunologiczną, która niezdiagnozowana i nieleczona doprowadziła do rozwoju wielu chorób, w tym nowotworu i nigdy się o tym nie dowiedział.

U mnie diagnoza przyszła w 42 roku życia, u mojej córki w wieku 10 lat. Ojca już nie ma wśród nas, ja jestem w stadium celiakii opornej na leczenie i odwiedzam onkologa, a moja córka od urodzenia pomimo opieki specjalistów z zakresu dermatologii, pulmunologii, alergologii i pediatrii NIGDY NIE ZOSTAŁA ZBADANA W KIERUNKU CELIAKII, choć od urodzenia miała nietolerancję laktozy i silną alergię na żyto czyli gluten. Jak widać posiadane nakłady finansowe i możliwość leczenia w międzynarodowych klinikach nie uratowały mojego ojca, a pieniądze nie są gwarancją sukcesu w walce z rakiem. Gwarancją jest WŁAŚCIWA DIAGNOSTYKA! I TU NAJLEPSZA WIADOMOŚĆ: jest ona dostępna u nas w RZESZOWIE we współpracy z KRAKOWEM dzięki fantastycznym ludziom jakich mamy na Podkarpaciu i w Małopolsce dla których CZŁOWIEK JEST NAJWYŻSZĄ WARTOŚCIĄ!

Jestem z nas dumna i cieszę się, że to właśnie nasze, czyli moje i Krystiana miasto rodzinne RZESZÓW jest KOLEBKĄ naszych działań na skalę międzynarodową! Ponieważ jako przedsiębiorcy kochamy i wdrażamy innowacje, idealnie wpisujemy się w promocję Rzeszowa jako Miasta Innowacji.

Nasze działania są dowodem na to, że ludzie i miasta potrafią wspólnie działać na rzecz wyższych celów.

Oferta, czyli cel prezentacji

Naszym głównym celem jest propagowanie wiedzy wśród społeczeństwa i podnoszenie kompetencji z zakresu onkologii i immunologii u przedstawicieli świata medycznego.Poszukujemy inwestora, który sprawi, że nasza wiedza trafi do każdego potrzebującego, zaś środki jakie są nam potrzebne to koszty organizacyjne związane z projektem i jego obsługą. Szukamy również partnerów, którzy podzielają i czują naszą misję i chcą się aktywnie włączyć w naszą wizję „naprawiania świata”.

Charakter oczekiwanej współpracy


O Prezentującym

Edyta Kalandyk

Edyta Kalandyk

Krystian Siemiński

Krystian Siemiński

 
 
 
 
 
 
 
 


Zapraszamy do wysłuchania całej prezentacji podczas tegorocznej edycji
Life Science Open Space.
Kiedy?
11.10.2018, godz. 9:00-22:00
Gdzie?
ICE Centrum Kongresowe | ul. Marii Konopnickiej 17 | Kraków

Life Science Open Space 2018