Life Science Open Space 2017

19 października 2017 roku w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, odbędzie się siódma edycja konferencji Life Science Open Space – międzynarodowego forum innowacji i platformy współpracy środowisk związanych z rozwojem i wdrażaniem technologii, produktów i usług w obszarze ZDROWIA i JAKOŚCI ŻYCIA. Część „Life Science” konferencji dotyczy działalności naukowej i biznesowej w zakresie medycyny, farmacji, technologii medycznych, żywności, środowiska, bio-gospodarki i innych, ważnych dla zdrowia i jakości życia, natomiast część „Open Space” nawiązuje do koncepcji Open Innovation i innych form otwartej współpracy na rzecz innowacji.

Formuła LSOS zapewnia każdemu możliwość aktywnego udziału i interakcji z innymi uczestnikami – twórcami lub odbiorcami innowacji – poprzez krótkie prezentacje oraz bezpośrednie spotkania i rozmowy. Wśród prezentujących i słuchaczy nie ma osób przypadkowych – 99% uczestników konferencji to potencjalni partnerzy do współpracy – innowatorzy, przedsiębiorcy, naukowcy, lekarze, eksperci i specjaliści.

Na program konferencji składa się kilkadziesiąt prezentacji w ramach SESJI TEMATYCZNYCH: Badania nad rozwojem leków, Aktywne i zdrowe życie, Srebrna gospodarka, Nowoczesna diagnostyka i terapia, Telemedycyna, Technologie i urządzenia medyczne, Innowacyjny Szpital, Zdrowa żywność i żywienie, Nowoczesne, zrównoważone rolnictwo, Środowisko, Bio-gospodarka, Projektowanie (Design), Druk 3D, Kosmetologia, Sztuczna inteligencja.

Każda prezentacja dotyczy jednej z sześciu wybranych KATEGORII WSPÓŁPRACY:

 • WYZWANIE – to zaproszenie do przedstawienia rozwiązania na zadany temat: masz problem technologiczny, szukasz nowego pomysłu na stary temat, napotykasz zagadnienie, które wymaga kreatywnego rozwiązania, nowego podejścia czy unikalnych kompetencji? Poprzez WYZWANIE skierowane do interdyscyplinarnych środowisk otrzymasz wiele odpowiedzi i rozwiązań, z których wybierzesz najciekawsze.
 • OPEN INNOVATION – to zaproszenie do wspólnego rozwijania innowacyjnego projektu: pracujesz nad projektem dotyczącym zdrowia i jakości życia, chcesz pozyskać do współpracy partnera merytorycznego – osoby, zespół, instytucję zdolną wesprzeć projekt lub zwiększyć jego wartość poprzez unikalne kompetencje, technologię, know-how. Zamiast „odkrywać koło na nowo” sięgnij po istniejące rozwiązania i zasoby, a skończysz projekt szybciej i taniej.
 • STARTUPy – to zaproszenie dla nowych przedsięwzięć, nie tylko biznesowych: planujesz nowe działania? Szukasz partnera, mentora, kontrahenta, inwestora, doradcy lub innych możliwości, dzięki którym wprowadzisz swój projekt na dalszy etap rozwoju? Przedstaw siebie i swoje potrzeby tym, którzy wiedzą jak Ci pomóc.
 • DEMO – to okazja do premiery nowego produktu lub prezentacji rezultatów projektu: chcesz przetestować, ocenić, zweryfikować założenia – słowem, chcesz zaangażować odbiorców? Zaplanuj premierową demonstrację, pochwal się rezultatami projektów finansowanych z funduszy publicznych i prywatnych, znajdź pierwszych użytkowników.
 • WYDARZENIE – to okazja dla organizatorów konferencji, kongresów, misji i innych wydarzeń dotyczących ZDROWIA I JAKOŚCI ŻYCIA. Chcesz pozyskać partnerów, media, sponsorów, współpracowników i inne osoby lub instytucje, które pomogą w przygotowaniu i realizacji? Nie wszystko trzeba zrobić samemu. Poinformuj o imprezie i jej celach, zaproś do współpracy, znajdź zasoby i inspiracje.
 • KARIERA – to zaproszenie dla pracodawców, ale również dla pracowników: zatrudniasz, szukasz kadr, ekspertów, managerów, woluntariuszy – masz potrzebę jednorazowego lub systematycznego zatrudniania pracowników i chcesz przedstawić swój profil pracodawcy oraz ofertę pracy, staży, praktyk i innych form/ścieżek kariery. Zaprezentuj swoją ofertę lub przedstaw się jako pracodawca z perspektywami dla najlepszych.

Tegoroczna, już siódma edycja LSOS zobowiązuje, liczymy na to, że prezentowane innowacje w dziedzinie life science staną się źródłem nowych możliwości współpracy oraz inspiracji do podejmowania kolejnych wyzwań!

Life Science Open Space 2017

Przyjdź koniecznie jeśli:

 • Jesteś naukowcem, posiadasz wiedzę i kompetencje → szukasz wyzwań;
 • Jesteś przedsiębiorcą, masz zasoby → szukasz możliwości rozwoju;
 • Zarządzasz funduszem, masz pieniądze → inwestujesz w innowacyjne przedsięwzięcia;
 • Jesteś lekarzem, masz doświadczenie kliniczne;
 • Realizujesz projekt, organizujesz konferencje, promujesz rezultaty;
 • Szukasz / oferujesz pracę, praktyki, staż.

Już dzisiaj zgłoś swój udział w Life Science Open Space 2017. Szczegóły wydarzenia, informacje dla prelegentów oraz zapisy uczestników na stronie: http://lsos.info. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Do zobaczenia 19 października!

 

PODZIEL SIĘ