Interesujesz się farmakologią i produkcją leków? Marzysz o poznaniu tajemnicy DNA? Chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat GMO? Jeśli choć na jedno z tych pytaniach odpowiadasz stanowczo „Tak!”, to nie zwlekaj i już dziś zapisz się na bezpłatne, dwudniowe warsztaty ADAMED SmartUP Academy, które odbędą się w dniach 9-10 kwietnia br. w Gliwicach.


Podczas tego kursu uczestnicy dowiedzą się, jakie zadania stoją przed biotechnologiami w ich codziennej pracy. Rozszerzą również swoją wiedzę z zakresu biologii molekularnej i poznają fenomen genetyki, a w trakcie zajęć praktycznych wyizolują swoje DNA! Prowadzący przedstawią także praktyczne podejście do tworzenia GMO – opowiedzą o tym, jak zmienia się genom metodami inżynierii genetycznej w celu uzyskania nowych cech fizjologicznych.
Kolejnym ważnym blokiem tematycznym podczas kursu będzie farmakologia. Młodzież dowie się, czym są współczesne leki oraz jakie techniki stosuje się w ich produkcji. Zdobytą wiedzę teoretyczną w tym zakresie uczestnicy sprawdzą podczas zajęć w laboratorium – będą mieli okazję własnoręcznie wyprodukować kapsułki. Poza tym wspólnie z prowadzącymi obalą mity na temat szczepionek i antybiotyków funkcjonujące w społeczeństwie, a także określą zasadność ich zastosowania w przypadku infekcji.

ADAMED SmartUPJak zapisać się na warsztaty?
Na platformie www.adamedsmartup.pl/academy został udostępniony formularz aplikacyjny. Wystarczy podać w nim swój adres e-mail i w kilku zdaniach (w maks. 50 słowach) opisać swoją motywację do uczestnictwa w zajęciach. Do udziału zapraszamy uczniów w przedziale wiekowym od 15 do 19 lat.

Biochemia to nie jedyny temat warsztatów organizowanych w ramach ADAMED SmartUP Academy. W najbliższych miesiącach odbędą się jeszcze kursy z:
• Medycyny – Lublin, 21-22.05.2016 r.
• Chemii – Gdańsk, 4-5.06.2016 r.
• Fizyki – Warszawa, 11-12.06.2016 r.


ADAMED SmartUP to projekt naukowo-edukacyjny skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, mający na celu popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wsparcie rozwoju pasji i zainteresowań szczególnie uzdolnionej młodzieży. Podstawą inicjatywy jest platforma internetowa www.adamedsmartup.pl oraz program stypendialny przeznaczony dla osób w wieku 15-19 lat. Program patronatem honorowym objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Narodowe Centrum Nauki, Politechnika Warszawska, Polska Akademia Nauk, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Warszawski, Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Morska w Szczecinie.

ADAMED SmartUP Academy

Organizatorem programu ADAMED SmartUP jest Fundacja Grupy Adamed, której celem jest wspieranie działalności badawczo-rozwojowej, naukowej i oświatowej, popularyzacja nauki oraz wsparcie rozwoju młodzieży i środowiska naukowego.
Grupa Adamed to polska firma farmaceutyczno–biotechnologiczna, która powstała dzięki własnej myśli naukowej i własnym patentom. Obecnie jest producentem ponad 250 produktów, oferowanych pacjentom w 60 krajach na świecie. Posiada swoje przedstawicielstwa w Rosji, Hiszpanii, Kazachstanie i na Ukrainie. Aktualnie zatrudnia 1600 osób. Od 2000 r. firma prowadzi własną działalność badawczo-rozwojową, przeznaczając na ten cel kwotę 900 mln zł. Tworzy konsorcja naukowo-badawcze z wiodącymi uczelniami oraz instytutami naukowymi. Własność intelektualna firmy chroniona jest wieloma patentami.