Nowe pokolenie seniora

ZEN to filozofia, która pomaga być bardziej tu i teraz, doświadczać i cieszyć się życiem w zgodzie ze swoją naturą. W naszej sesji korzystamy z ZEN jako źródła inspiracji. W oparciu o doświadczenia pracy z osobami na rożnych etapach swojej kariery zawodowej pokażemy jak ważne w procesie rozwoju zawodowego jest uwzględnianie tu i teraz, dbanie o satysfakcję z procesu rozwoju czy doświadczanie zmiany.

Obecnie rozwój zawodowy jest integralnym elementem większości ścieżek kariery. Onboardingi, szkolenia, coachingi, meetupy to tylko kilka przykładów działań jakie statystyczny pracownik może spotkać na swojej drodze. W świecie korporacji często zdarza się, że ktoś ma ustawiony przez tydzień out out of office nie z powodu urlopu, ale serii wydarzeń rozwojowych, w których przyszło mu uczestniczyć. Nowe modele i teorie płyną więc szerokim strumieniem, a nowe pomysły i usprawnienia są generowane z lekkością. Tyle, że potem przychodzi kolejny poniedziałek i trzysta nieprzeczytanych maili w skrzynce odbiorczej i z zamiaru pt. ‘najpierw masa, potem rzeźba’ zostaje niestety tylko masa. Masa nowych podejść, schematów, algorytmów i złotych rad, z których mało co realnie zostaje wdrożone. Co możemy zatem zrobić, żeby proces rozwoju przebiegał w harmonii i równowadze? Jak zaplanować rozwój w biznesie, żeby dawał on szanse ludziom na wdrażanie zmian tu i teraz, na satysfakcję z nowych nawyków, zachowań i robienie tego w zgodzie z samym sobą?

Zapraszamy do wysłuchania kilku konkretnych wskazówek dotyczących projektowania swojego rozwoju. Pokażemy:
• W jaki sposób dobrze określić swoje cele i potrzeby rozwojowe, żeby wiedzieć gdzie chcemy dojść
• w jaki sposób określić swoje preferencje w procesie uczenia się, aby dobrze dobierać działania, w które chcemy inwestować
• jakiego rodzaju usługi możemy znaleźć na rynku z perspektywy środków jakie trzeba w nie zainwestować takich jak czas czy fundusze
• jak rozplanować działania w czasie aby mieć możliwość przetestowanie i wdrożenia nowych umiejętności w nasze zawodowe życie.

Od ponad 14 lat zajmujemy się projektowaniem i wdrażaniem programów rozwojowych w globalnych organizacjach. Dziś chcemy podzielić się z Tobą naszym doświadczeniem. Zapraszamy.

Prezenter:
Agnieszka Kotucz
DCONCEPT

Przez ponad 14 lat współpracowała jako trener i facylitator z firmami szkoleniowymi i konsultingowymi w zakresie projektów uczenia się przez całe życie. Pisze artykuły np. dla magazynu Know How. Jest członkiem SIETAR (Society for Intercultural Education, Training and Research) Polska.
Ukończyła Uniwersytet Jagielloński (psychologia stosowana). Ukończyła School for Management Trainers firmy Matrik – Management Trainer Organisation, Advanced School for Trainers by Pracownia Psychologiczna Elżbiety Sołtys oraz Intercultural Trainer Programme Wszechnica UJ.

Prezenter:
Katarzyna Nyga-Zbroja
DCONCEPT

Kasia jest założycielką DCONCEPT. Ma ponad 11-letnie doświkadczenie w zarządzaniu, projektowaniu i realizacji projektów rozwojowych dla międzynarodowych firm.
Pracowała w różnych firmach konsultingowych i outsourcingowych (Sedlak & Sedlak, Manpower Professional, Inventi Consulting, Delphi/Aptiv), zdobywając doświadczenie jako konsultant, menedżer i trener.
Ukończyła psychologię, dziennikarstwo (specjalizacja: PR i reklama) oraz studia menedżerskie (Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie).

PODZIEL SIĘ