Unikalna platforma dostarczania substancji czynnych

Skóra jest organem bezpośrednio narażonym na działanie czynników zewnętrznych, przez co w toku ewolucji stała się barierą chroniącą nas przed środowiskiem zewnętrznym. Ta pozytywna cecha skóry jest też jedną z największych barier dla substancji zawartych w kosmetykach mających na celu poprawienie kondycji skóry, a zwiększenie biodostępności substancji czynnych znajdujących się w kosmetykach jest jednym z większych wyzwań współczesnej kosmetologii.

Synthos CARE przedstawia unikalną platformę dostarczania substancji czynnych VECTICELL. Autorski system nanośników opartych na naturalnych fosfolipidach został opracowany w laboratoriach Synthosa ulokowanych w JCI w Krakowie. VECTICELL rewolucjonizuje efektywność kosmetyków – wielokrotnie zwiększa biodostępność substancji czynnych, zabezpiecza je przed działaniem czynników zewnętrznych, a stopniowe uwalnianie z nośników daje wydłuża działanie kosmetyków, w których użyto VECTICELL.

Produkt jest oferowany innowacyjnym firmom produkującym wysokiej jakości kosmetyki i dermokosmetyki. Oprócz gotowych formulacji, Synthos CARE realizuje również usługi badawcze zamykania substancji czynnych w nanonośnikach.


Poznaj prezentera:

Dominik Lipka

Dominik Lipka

Jeden z niewielu specjalistów w Polsce w dziedzinie systemów dostarczania substancji aktywnych. Tytuł doktora uzyskał na Uniwersytecie Wrocławskim, Wydział Biotechnologii, specjalność nanomedycyna.
Jego doświadczenie zawodowe obejmuje pracę w kilku firmach farmaceutycznych i biotechnologicznych. Obecnie jest szefem działu badań i rozwoju w Synthos Care (część Synthos Group).


Zapraszamy do wysłuchania całej prezentacji podczas tegorocznej edycji
Life Science Open Space.
Kiedy?
19.10.2016, godz. 9:00-20:00
Gdzie?
ICE Centrum Kongresowe | ul. Marii Konopnickiej 17 | Kraków

http://lsos.info/

PODZIEL SIĘ