TORQWAY – Zdrowa Jazda!

Wyobrażasz sobie mini-siłownię w jednym pojeździe? Poznaj TORQWAY – nowatorski pomysł na sport na świeżym powietrzu.

TORQWAY to pojazd z napędem ręcznym łączący w sobie funkcje pojazdu sportowego i rekreacyjnego. Może służyć jako mini-siłownia i narzędzie ruchowe wspierające rehabilitację. Fitness driving to nie tylko sposób na wspaniałą sylwetkę i zdrowie, ale i dobrą zabawę . TORQWAY to również nowe możliwości w sporcie.

TORQWAY zbudowany jest z platformy, dwóch kół przednich, pary tylnych kółek osadzonych na ruchomej platformie oraz dwóch dźwigni. Każda z dźwigni połączona jest z mechanizmem napędowym umieszczonym w kole. Użytkownik wprawiając dźwignie w ruch napędza pojazd. Innowacyjność pojazdu TORQWAY wynika z rodzaju zastosowanego napędu.

WahadłowRekreacyjno-sportowe zastosowanie TORQWAY y ruch dźwigni zostaje zamieniony na jednokierunkowy ruch obrotowy osi koła, co oznacza, że każdy ruch ramion użytkownika – do przodu i do tyłu – jest produktywny i napędza pojazd. Prędkość jazdy zależy od zastosowanego przełożenia wewnątrz mechanizmów, częstości poruszania ramion użytkownika, siły włożonej w pociąganie dźwigni, długości dźwigni, a także od warunków terenowych.

TORQWAY to nowość na skalę światową. Wynalazek został nagrodzony złotym medalem w kategorii Sport na 42 Światowych Targach Wynalazków w Genewie oraz złotym medalem w kategorii Zdrowie/Fitness na targach INPEX w USA, na których TORQWAY otrzymał również nagrodę za Najlepszy Wynalazek z EUROPY. Złoty Medal w Taipei i w Warszawie. Lider Innowacji Pomorza i Kujaw 2014, Ambasador Innowacji w Transporcie 2014. TORQWAY to polski produkt pozytywnie opiniowany przez fanów sportu i rekreacji. Chwalony przez rehabilitantów. Aktualnie na rynku nie ma pojazdu o podobnych cechach użytkowych.

Sposób napędu pojazdu wymusza pewien rodzaj aktywności fizycznej, która pozwala na uzyskanie i utrzymanie sprawnej i skoordynowanej sylwetki. Dzięki mikro-ruchom wszystkich mięśni może pomóc osobom z problemami ruchowymi i nadwagą. Proponujemy nową, bezpieczną formę przemieszczania się zgodną z aktualnymi trendami aktywnego spędzania czasu, zdrowego stylu życia i ochrony środowiska.
TORQWAY to urządzenie sportowe – poprawia kondycję użytkownika, wzmacnia wszystkie partie mięśni. To również pojazd rekreacyjny – zapewnia relaks i dobre samopoczucie. TORQWAY może służyć jako narzędzie rehabilitacyjne – poprawia koordynację oraz wydolność krążeniową np. po urazach lub zabiegach.

Osoby korzystające z pojazdu chwalą sobie taka formę aktywności, bo TORQWAY to:
• dynamiczny lifestyle
• satysfakcja i ogromna radość
• mini-siłownia w jednym pojeździe
• innowacyjność ruchowa i techniczna
• nowoczesny sposób na zdrowie – Noric Driving!

TORQWAY może być wykorzystany jako pojazd podczas zwiedzania miasta, pojazd dla obsługi lotniska, do przemieszczania się w wielkich halach magazynowych, w marketach, dla służb ochrony wielkopowierzchniowych obiektów. Miniony czas pokazał, że istnieją niesamowite perspektywy rozwoju pojazdu TORQWAY tj., wersja elektryczna, z koszem na zakupy, z siodełkiem, pełną gamą dodatkowego sprzętu.

TORQWAY to dobra forma ruchu dla osób w każdym wiekuNa chwilę obecną TORQWAY jest opatentowany W Polsce oraz zgłoszony w trybie EPO i PCT. W 2015 rozpoczęliśmy sprzedaż pojazdów. Nasze TORQWAY’e można spotkać na ulicach Anglii, Niemiec, Francji i Polski. Obecnie opracowujemy kolejne projekty modeli City, Activ, hybryda, istnieje również wstępna koncepcja pojazdu e-Torq.
Opisane wyżej cechy napędu sprawiają, że TORQWAY jest urządzeniem innowacyjnym i jednym z najciekawszych, dostępnych na międzynarodowym rynku urządzeń sportowo-rekreacyjnych. Jest rozwiązaniem jedynym w swoim rodzaju w skali kraju i świata z opatentowaną formą napędu. Zapewnia niezwykłą formę sportu. Warto sięgnąć po nowe możliwości w sporcie, warto sięgnąć po TORQWAY.

Więcej informacji na stronie: http://www.torqway.com/ 

PODZIEL SIĘ