Czy sztuczne serce jest już tak dobre jak naturalne

Niewydolność serca stanowi wyzwanie terapeutyczne naszych czasów. Obecnie niewiele się jeszcze mówi o populacyjnym zasięgu tego schorzenia. Przewlekła niewydolność serca stanowi śmiertelną chorobę, która wymaga wielospecjalistycznego podejścia, a brak zintegrowanego leczenia wiąże się ze złym rokowaniem. Szacuje się, że na niewydolność serca choruje w Polsce obecnie ok 600-700 tysięcy osób, a po 65 roku życia jest to najczęstsza przyczyna hospitalizacji. W analizie zgonów u mężczyzn niewydolność serca uplasowała się nawet przed nowotworami. Prognozuje się, że w najbliższych 10 latach zachorowalność na niewydolność serca będzie największa w grupie chorób sercowo-naczyniowych.

Wyzwanie w projektowaniu urządzeń wszczepialnych polega na doborze odpowiedniego materiału, który nie będzie generował odpowiedzi immunologicznej, czy też nie będzie zwiększał ryzyka powikłań zakrzepowych. Nie bez znaczenia jest też wielkość urządzenia, sposób ładowania, żywotność i niezawodność MCS. Takie urządzenie dodatkowo musi być akceptowalne przez pacjenta, nie ograniczać jego podstawowych funkcji życiowych, oraz być łatwe w zapewnieniu higieny miejsc połączenia z ciałem pacjenta.

Czy MCS zastąpią naturalne serce? Prawdopodobnie nie, ale dają nadzieję i czas, który dla pacjentów ze skrajną niewydolnością serca jest najcenniejszy. A w dobie piorunującego rozwoju medycyny MCS są dopiero preludium do nowych możliwości leczenia niewydolności serca.

Oferta, czyli cel prezentacji

KCRI posiada doświadczenie w projektowaniu, prowadzeniu i raportowaniu badań klinicznych wyrobów medycznych. Posiada również kadrę specjalistów dobrze zorientowanych w zakresie nowych technologii medycznych. Chętnie wesprzemy zespoły projektowe w zakresie projektowania badań klinicznych nowych rozwiązań dla medycyny jak również w zakresie konfrontacji zastosowania pomysłu z potrzebami i możliwościami jego wdrożenia do medycyny klinicznej.


O Prezentującym

Olga Gorodecka

Olga Gorodecka

KCRI Sp. z o.o. – firma o dużym doświadczeniu w przeprowadzeniu badań klinicznych leków i wyrobów medycznych, z wysoko wykwalifikowaną kadrą z zakresu medycyny i start-up.

 
 
 
 


Zapraszamy do wysłuchania całej prezentacji podczas tegorocznej edycji
Life Science Open Space.
Kiedy?
11.10.2018, godz. 9:00-22:00
Gdzie?
ICE Centrum Kongresowe | ul. Marii Konopnickiej 17 | Kraków

Life Science Open Space 2018