drug discovery process

Statystyki pokazują, że czas potrzebny do wprowadzenia nowego leku na rynek to średnio 10lat (lub więcej), a koszty sięgają miliardów dolarów.
Testuje się od 5000 do 10000 cząsteczek chemicznych stanowiących kandydatów na nowy lek przy danym wskazaniu. Średnio jedynie 250 tych związków wystarczająco dobre parametry żeby można było rozpocząć testy laboratoryjne, w tym na zwierzętach. Z tej puli natomiast tylko około dziesiątki zakwalifikuje się do badań klinicznych na ludziach.

W latach 2006 do 2015 wskaźnik sukcesu wprowadzenia nowego leku do obrotu wynosił tylko 9.6% w porównaniu z 21.5% leków dopuszczonych do I fazy badań klinicznych, a które ostatecznie trafiły na rynek w latach 1980-1990.

Jest to zatem bardzo długi i kosztowny proces, co dla ogromnej liczby pacjentów oznacza również brak optymalnej metody leczenia lub jeśli takowa już istnieje bardzo wysoki jej koszt, a zatem brak jej dostępności dla wszystkich potrzebujących.

Oferta, czyli cel prezentacji

Jeśli chcą się Państwo dowiedzieć czy i jeśli tak, jak nowoczesne technologie, a w tym tak zwana „sztuczna inteligencja”, o której ostatnio tak głośno, może pomóc przyspieszyć proces projektowania leków, zapraszam na moją prezentację. Opowiem o tym, co naukowcy z Ardigen robią na co dzień, aby ten proces przyspieszyć.

Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie: www.ardigen.com.

Zachęcamy również do bezpośredniego kontaktu z pod adresem: karolina.tkaczuk@ardigen.com


O Prezentującym

Karolina Tkaczuk

Karolina Tkaczuk

Karolina Tkaczuk ukończyła studia na Politechnice Łódzkiej w Centrum Kształcenia Międzynarodowego i otrzymała tytuł magistra biotechnologii, w specjalności biochemia techniczna. Później uzyskała tytuł doktora w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie.

Odbyła staż podoktorski na Wydziale Medycyny Uniwersytetu Virginii w Charlottesville, USA, gdzie pracowała w zespołach zajmujących się projektami związanymi ze strukturalną genomiką oraz biologią strukturalną. Od roku 2014 zajmuje się biznesem, początkowo w zewnętrznym centrum transferu technologii, gdzie pomagała naukowcom nawiązywać kontakty z inwestorami oraz uczestniczyła w komercjalizacji projektów naukowych i zajmowała się ochroną własności intelektualnej, będącej podstawą licznych projektów z branży life science.

W rezultacie, rozpoczęła pracę z funduszem inwestycyjnym, operującym na rynku life science, gdzie odpowiadała za wyszukiwanie i ocenę inwestycji, a także uczestniczyła w rozwoju firm znajdujących się w portfolio funduszu. Od 2017 r. związana ze spółką bioinformatyczną Ardigen, gdzie pomaga budować relacje z klientami jako Business Development Director.


Zapraszamy do wysłuchania całej prezentacji podczas tegorocznej edycji
Life Science Open Space.
Kiedy?
11.10.2018, godz. 9:00-22:00
Gdzie?
ICE Centrum Kongresowe | ul. Marii Konopnickiej 17 | Kraków

Life Science Open Space 2018

PODZIEL SIĘ