Industrial Research Centre Network

Celem projektu Baltic TRAM (www.baltic-tram.eu) jest wzmocnienie współpracy pomiędzy przemysłem a instytucjami badawczymi poprzez umożliwienie firmom z całego kraju skorzystania z bezpłatnych, krótkoterminowych usług badawczych na aparaturach i infrastrukturach badawczych Regionu Morza Bałtyckiego. Jest to możliwe dzięki istnieniu międzynarodowej sieci Industrial Research Centre Network, wdrażanej w ramach projektu. Pierwszy nabór wniosków jest obecnie otwarty, kolejny nabór zostanie ogłoszony pod koniec tego roku i potrwa do końca 2018 roku. Firmy, niezależnie od tego, czy są MŚP czy dużym przedsiębiorstwem, są wyłącznymi beneficjentami naboru. Specyfiką naboru są usługi badawcze, które dotyczą badania cech materiałowych tj. własności mechanicznych, elektrycznych, fizycznych, chemicznych itp.

Szukamy firm, które chciałyby przy pomocy zaawansowanych technik pomiarowych zdobyć przydatną wiedzę o materiałach czy substancjach o szczególnej wartości dla ich działalności. Oferta naboru wyróżnia się tym, że Fundacja jest członkiem międzynarodowej Industrial Research Centre Network, przez co mamy większe możliwości dopasować infrastrukturę i zespół badawczy do zapotrzebowania firmy. Wartość dodana dla firmy to także szeroki zakres wsparcia, które udziela Fundacja obejmujące: wstępne konsultacje, dopasowanie zakresu usług do odpowiedniej infrastruktury badawczej, realizacja usługi badawczej, wsparcie przy analizie wyników. Ponadto, przewagą naszej oferty jest krótki czas realizacji: proces od złożenia wniosku do wykonania pomiaru jest szacowany na 1-3 miesięcy (sama procedura oceny trwa nie więcej niż ok. 2 tygodnie) w porównaniu ze standardowymi naborami na wnioski (np. PO IR). Innym ważnym elementem naboru jest maksymalnie uproszczony wniosek bez żadnych załączników.


Poznaj prezentera:

Adriana Ciołka

Adriana Ciołka

Absolwentka studiów inżynierskich oraz magisterskich Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Ukończyła kierunek Mechanika i Budowa Maszyn w obszarach specjalizacji Technologie i Systemy Wytwórcze oraz Inżynieria Materiałów Konstrukcyjnych. Pracuje na stanowisku specjalista ds. współpracy z przemysłem w Fundacji Inicjatyw Innowacyjnych. W ramach międzynarodowego projektu prowadzi działalność doradczą dla przedsiębiorstw. Obecne zainteresowania naukowe koncentrują się na zagadnieniach z zakresu materiałoznawstwa maszynowego oraz badań materiałowych.


Zapraszamy do wysłuchania całej prezentacji podczas tegorocznej edycji
Life Science Open Space.
Kiedy?
19.10.2016, godz. 9:00-20:00
Gdzie?
ICE Centrum Kongresowe | ul. Marii Konopnickiej 17 | Kraków

http://lsos.info/

PODZIEL SIĘ