Pregnabit®

Co minutę na naszej planecie rodzi się 250 dzieci. 3 milliony umiera rocznie podczas porodu. Zarówno w krajach rozwiniętych, jak i rozwijających się, stanowczo zbyt wiele ponosi śmierć z powodu niewystarczającej diagnostyki i opieki prenatalnej. W dzisiejszym mobilnym świecie, gdzie internet rzeczy, chmury, czy algorytmy stają się naszą codziennością, a technologia i cyfryzacja umożliwiają nam przezwyciężenie wielu barier, zespoły podejmują próby realizacji ambitnych projektów, które nie tylko zwiększają komfort, ale również dbają o zdrowie nasze i naszych najbliższych. Projekt Pregnabit® został opracowany w szczególności z myślą o kobietach w ciąży, które odczuwają wzmożoną niepewność lub niepokój o stan zdrowia dziecka np. na skutek ciąży poprzedzonej problemami z zapłodnieniem lub zastosowaniem metody in vitro, czy w wyniku poronienia. Projekt ten ma również wesprzeć pracę personelu medycznego, zwłaszcza w regionach czy w krajach, w których dostęp do opieki medycznej jest ograniczony.

Pregnabit® to projekt telemedyczny, którego celem jest zwiększenie profilaktyki badań dobrostanu płodu poprzez zwiększenie dostępności do badań KTG (kardiotokografia), stworzenie możliwości wykonania badania w dowolnym miejscu i o dowolnej porze oraz skrócenie czasu reakcji w przypadku sytuacji zagrażającej zdrowiu lub życiu dziecka. Badanie kardiotokograficzne (KTG) rejestruje akcję serca płodu oraz czynność skurczową macicy, dzięki czemu możliwe jest wykrycie zagrożenia w przebiegu ciąży np. odklejenie się łożyska, bradykardię lub tachykardię płodu. Pregnabit® łączy profesjonalną technologię sond KTG, której od dekad ufają lekarze, z mobilnością, której oczekują współcześni rodzice.

Nic nie jest w stanie zastąpić doświadczenia i wiedzy specjalistów. Pregnabit® to nie tylko urządzenie, to zaprojektowane kompleksowe rozwiązanie telemedyczne, na które składa się wysokiej jakości wyrób medyczny (mobilny aparat KTG) wraz z usługą analizy danych przez wykwalifikowany zespół specjalistów Medycznego Centrum Telemonitoringu (MCT) oraz przyjazne aplikacje służące do analizy i odczytu wyników badania. Pregnabit® wyznacza nowy trend w badaniu pacjentki i znacząco podnosi poziom profilaktyki okołoporodowej. Naszą misją jest wspierać służbę zdrowia, by doprowadzić każdą ciążę do szczęśliwego rozwiązania.

Już w listopadzie tego roku produkt zostanie udostępniony na rynku polskim. Kolejnym krokiem będzie rozwój na rynkach UE, w tym na rynku niemieckim, gdzie w związku z otrzymanym dofinansowaniem już trwają prace związane z wdrożeniem Pregnabit®, a także we Francji, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Skandynawii, gdzie współczynnik dzietności jest wysoki, a prywatna opieka medyczna rozwinięta. W dalszej fazie rozwoju projekt zostanie wdrożony m.in. w Rosji, Brazylii, Meksyku, USA, Indiach, gdzie roczny wskaźnik narodzin jest bardzo wysoki.

Obecnie posiadamy w pełni gotowe urządzenie, które chcielibyśmy zaprezentować podczas konferencji przyszłym użytkownikom, podzielić się z nimi wiedzą z zakresu telemedycyny oraz przedstawić możliwości, jakie dziedzina ta wprowadza do naszego życia. Aktywnie poszukujemy lekarzy i położnych, chętnych do użytkowania naszego urządzenia, a także pasjonatów elektroniki i informatyki, którzy chcieliby z nami rozwijać urządzenie w przyszłości. Poszukujemy również partnerów, którzy pomogą nam w udostępnieniu Pregnabit® na rynku polskim i zagranicznym, partnerów działających w obszarze telemedycyny, a także inwestorów, którzy chcieliby wesprzeć nasz projekt w szybkiej komercjalizacji Pregnabit® na rynku światowym. Zachęcamy do współpracy i rozwoju w świetnej atmosferze Start-Up’u.


Poznaj prezentera:

Magda Sękowska

Pregnabit®

PODZIEL SIĘ