Meducit - Twój przewodnik po zdrowiu

Głównym celem projektu jest stworzenie platformy internetowej skupiającej usługi i produkty wpisujące się w europejski program dotyczący aktywnego starzenia się i samodzielnego zarządzania stanem zdrowia. Efektem końcowym projektu będzie opracowanie narzędzia 360, które będzie odpowiadało na potrzeby każdego pacjenta poszukującego informacji w internecie o lekach, suplementach diety, stanie zdrowia oraz programach wspomagających zdrowy tryb życia. Narzędzie rozwiązuje następujące problemy:

 • brak dostępu do wiarygodnych informacji na temat leków i suplementów diety
 • brak jednego dedykowanego miejsca dla informacji medycznej dotyczącej wiedzy o chorobach, lekach i wspomagającego profilaktykę zdrowotną
 • brak rozwiązań semantycznych w obszarze medycyny
 • rozproszony rynek narzędzi monitorujących różne parametry zdrowotne
 • ograniczony dostęp pacjentów do lekarzy (długi oczekiwania do lekarzy specjalistów)
 • ograniczony dostęp pacjentów do lekarzy (krótki czas wizyty lekarskiej)

Potencjałem rynkowym narzędzia jest grupa społeczna dbająca o zdrowie, monitorująca swój stan zdrowia i przyjmowane leki, stosująca profilaktykę oraz dobre nawyki żywieniowe. Narzędzie będzie miejscem, w którym użytkownicy dzięki określonym funkcjom będą mieli możliwość zweryfikować informacje na temat własnego stanu zdrowia i członków rodziny (zwłaszcza seniorów i dzieci) oraz przygotować się do ewentualnej wizyty u lekarza. Rozwiązanie pozwoli wzbogacić relacje między lekarzem a pacjentem, co zagwarantuje poprawę jakości oraz ułatwi proces leczenia. Tym samym lekarze otrzymają gotowy produkt wspierający zbieranie informacji do wywiadu lekarskiego tzn. będą dysponować bazą diagnoz zawierającą objawy dla danej jednostki chorobowej. Dodatkowo lekarz stanie się odbiorcą naszego produktu.

Model współpracy:

 • sprzedaż części udziałów spółki – do negocjacji
 • dostęp do technologii opartej o sieć neuronową
 • wsparcie finansowe – budowa Asystenta Zdrowia – 300k PLN
 • wsparcie w pozyskaniu klientów B2B

Model biznesowy:

 1. Semantyczna wyszukiwarka leków pod adresem www.meducit.com – model licencyjny dla odbiorców zewnętrznych.
 2. Asystent Zdrowia z funkcjonalnością przeprowadzenia wywiadu lekarskiego – model biznesowy oparty o płatną usługę wirtualnej wizyty lekarskiej.
 3. Integracja z aplikacją life logging na podstawie algorytmu dostarczonego przez Uniwersytet w Barcelonie – płatna aplikacja dostępna w sklepach internetowych.

Poznaj prezentera:

Mariusz Chrapiński

Meducit - Twój przewodnik po zdrowiu

Menadżer ds. Sprzedaży i Obsługi Klienta. Osoba z długoletnim doświadczeniem w dużych międzynarodowych korporacjach o różnym profilu działalności (np. COCA-COLA, Telekomunikacja Polska, Orange, Era – T-Mobile, Axel Springer). Bardzo dobrze zna rynek FMCG oraz produkty marketingu internetowego w wyszukiwarkach Google. Obecnie Dyrektor Zarządzający w PharmVision, gdzie odpowiada za wprowadzenie na rynek produktu Meducit.

PODZIEL SIĘ