DrOmnibus Edukacja Włączająca

DrOmnibus Edukacja Włączająca to kompleksowe i multimedialne rozwiązanie wspierające rozwój dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi na etapie przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Narzędzie bazujące na Stosowanej Analizy Zachowania (ang. Applied Behavior Analysis), jednej z najskuteczniejszych metod terapeutycznych na świecie opartej na kilkudziesięcioletnim doświadczeniu naukowców i klinicystów.

  • ponad 5000 zadań ćwiczących umiejętności dzieci takie, jak: kolory, kształty, cyfry, owoce, warzywa, zwierzęta, części ciała, emocje, zawody,
  • system, który samodzielnie i w sposób automatyczny diagnozuje poziom umiejętności dziecka oraz na bieżąco dopasowuje poszczególne zadania do jego stanu wiedzy,
  • system nagród oparty o tabliczkę żetonową zawierający atrakcyjne dla dziecka gry-nagrody,
  • trójstopniowy mechanizm podpowiedzi,
  • automatycznie generujące się raporty po każdych zajęciach oraz statystyki porównawcze,
  • organizer dla opiekuna.

Rozwiązanie stworzone przez specjalistów, dostosowane do możliwości i potrzeb dzieci z zaburzeniami zachowania i rozwoju oraz przetestowane w placówkach edukacyjnych i terapeutycznych. Z powodzeniem sprawdzi się w klasie, w trakcie zajęć terapeutycznych oraz w domu.
Dostępne na: tablet, komputer.

Prezentacja video:
[ytp_video source=”L5C7Ym06R48″]
Premiera rozwiązania – jesień 2016.
Koncepcja aplikacji DrOmnibus Edukacja Włączająca była prezentowana na targach The Autism Show w Londynie w czerwcu 2016 i spotkała się z zainteresowaniem przedstawicieli organizacji, rodziców, branży edukacyjnej.

Zespół DrOmnibusa od trzech lat dostarcza aplikacje i rozwiązania technologiczne na tablety, wspierające terapię i edukację dzieci ze specjalnymi potrzebami i zaburzeniami rozwoju. Z aplikacji DrOmnibus – terapia z tabletem oraz DrOmnibus Przedszkole korzysta wiele ośrodków w całej Polsce.
Film video:
[ytp_video source=”2yeanGqj8aY”]
Grupę docelową rozwiązań DrOmnibus stanowią:

  • placówki edukacyjne (integracyjne i dla dzieci ze specjalnymi potrzebami);
  • ośrodki terapeutyczne
  • terapeuci – gabinety, poradnie;
  • ośrodki rehabilitacyjne.

W aplikacjach DrOmnibus dla placówek i instytucji każde dziecko ma swój unikalny profil.
Możliwe jest także korzystanie z aplikacji w domu, z rodzicem (który także stanowi grupę docelową) – w wersji aplikacji dla jednego dziecka.

Jesteśmy zainteresowani współpracą dotyczącą wdrożeń – także na rynku brytyjskim.
Nasze plany biznesowe i możliwości rozwoju technologii chętnie zaprezentujemy funduszom VC inwestującym w innowacyjne technologie edukacyjne oraz technologie medyczne – w spektrum naszych projektów znajduje się rozwijanie i rozbudowa oferowanych aplikacji, ekspansja na kolejne rynki, dostosowanie technologii do potrzeb kolejnych grup odbiorców (także w innych grupach wiekowych).


Poznaj prezentera:

Michał Ryś

DrOmnibus Edukacja Włączająca

PODZIEL SIĘ