Dlaczego warto rozwijać startup

Fundusz YouNick, pomaga komercjalizować najbardziej innowacyjne pomysły we wczesnej fazie rozwoju. Zapewniamy nowatorskim projektom wejście na rynek, przeprowadzając je od fazy proof of principle i proof of concept oraz gwarantując im usługi niezbędne do przekształcenia w spin-off.

Rozwijamy nowatorskie produkty i usługi zapewniając:

  • Zminimalizowane formalności: uproszczona umowa inwestycyjna, brak biznesplanów, brak prognoz finansowych, brak wyceny biznesu.
  • Wsparcie kadrowe w zakresie kompetencji badawczo-analitycznych, sprzedażowych i zarządczych.
  • Wewnętrzną ekspertyzę zespołu w obszarach User Research, dzięki której poznajemy i testujemy zachowania odbiorców w skali mikro i makro.
  • Iteracyjny model rozwoju wszystkich elementów modelu biznesowego, dzięki któremu szybciej i sprawniej budujemy pożądane rynkowo rozwiązania i eliminujemy, które się nie sprawdzają.
  • Międzynarodową sieć ekspertów branżowych pomocną w rozwiązywaniu najtrudniejszych problemów w obszarze technologii, strategii IP oraz sprzedaży.
  • Aktywną i realną współpracę z jednostkami naukowymi i partnerami przemysłowymi.

W trakcie prezentacji chcę pokazać korzyści ze współpracy z inwestorem na podstawie przykładów i projektów, które analizowaliśmy, w tym przykłady błędów, które popełniają projektodawcy na wczesnym etapie oraz jak testować nowe rozwiązania na rynku, jak szacować wielkość i chłonność rynku?

Powiem również czym jest TAM – Total Addressable Market, SAM – Serviceable Addressable Market, SOM – Serviceable Obtainable Market.


Poznaj prezentera:

Wojciech Przygocki

Wojciech Przygocki

Menadżer Inwestycyjny w Funduszu YouNick Mint Venture Capital odpowiedzialny za budowanie pipeline’u; strukturyzowanie transakcji i prowadzenie inwestycji kapitałowych. Aktywnie współpracuje ze środowiskiem naukowym, centrami transferu technologii, także jako członek rad inwestycyjnych Inkubatorów Innowacyjności+. Posiada doświadczenie w zakresie komercjalizacji prac B+R. Wcześniej związany z Poznańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym, w którym zainwestował w 13 spółek technologicznych. Największe sukcesy odnoszą PhotoHiTech – sprzedaż udziałów na rzecz Synthos oraz IC Solutions. Absolwent programu Top 500 Innovators na Uniwersytecie Stanforda.


Zapraszamy do wysłuchania całej prezentacji podczas tegorocznej edycji
Life Science Open Space.
Kiedy?
19.10.2016, godz. 9:00-20:00
Gdzie?
ICE Centrum Kongresowe | ul. Marii Konopnickiej 17 | Kraków

http://lsos.info/

PODZIEL SIĘ