Suplementacja młodego sportowca

Temat suplementacji dzieci i młodzieży budzi wiele kontrowersji i jest niezwykle aktualny, zwłaszcza w odniesieniu do młodych sportowców. Znaczną rolę w kształtowaniu właściwych postaw prozdrowotnych odgrywają rodzice i trenerzy, lecz rola oraz funkcja stosowania suplementów diety u juniorów jest jednak często mylnie rozumiana przez dorosłych. Organizacje sportowe sugerują rozdzielenie sportowych i medycznych powodów wspomagania dzieci i młodzieży.
Sposób odżywiania się juniora ma ogromny wpływ na jego zdrowie, samopoczucie, wyniki sportowe oraz kondycję psychiczną. Jednak czy dieta bez wspomagania może zapewnić optymalny rozwój, kształtowanie kluczowych cech motorycznych i właściwe tempo regeneracji? W jaki sposób proces wzrostu modyfikuje potrzeby żywieniowe rozwijającego się organizmu? Czy stosowanie suplementów diety przez dzieci i młodzież jest bezpieczne i zasadne? Na wszystkie powyższe pytania postaramy się odpowiedzieć podczas prezentacji „Suplementacja młodego sportowca”.

Zapraszamy do współpracy wszystkie osoby zainteresowane tematem bilansowania i wzbogacania diety aktywnych fizycznie dzieci i młodzieży. Jesteśmy zainteresowani współpracą z jednostkami lub osobami (na przykład trenerami, fizjoterapeutami, lekarzami medycyny sportowej) mającymi doświadczenie w pracy z młodymi sportowcami i wiedzę związaną z przeprowadzaniem badań we wspomnianej grupie wiekowej. Dodatkowo zapraszamy specjalistów z obszaru medycyny sportowej, fizjologii i żywienia do współpracy w charakterze ekspertów – konsultantów.


Poznaj prezentera:

Katarzyna Kubicka

Katarzyna Kubicka

Specjalista ds. badawczo-rozwojowych w Olimp Laboratories w Dziale Badań Innowacji.
Absolwentka Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego ze specjalnością chemia organiczna oraz Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, były pracownik dydaktyczny Wydziału Fizjoterapii.
Posiada szerokie doświadczenie w prowadzeniu projektów produktowych „od pomysłu do wdrożenia” ze szczególnym uwzględnieniem suplementów diety dla sportowców. Obecnie zajmuje się projektowaniem badań z obszaru biochemii i fizjologii człowieka oraz analizuje związki między aktywnością fizyczną, dietą i składem ciała.


Zapraszamy do wysłuchania całej prezentacji podczas tegorocznej edycji
Life Science Open Space.
Kiedy?
19.10.2016, godz. 9:00-20:00
Gdzie?
ICE Centrum Kongresowe | ul. Marii Konopnickiej 17 | Kraków

http://lsos.info/

PODZIEL SIĘ