Prowadzenie ciąży online poprawa adherence

Celem projektu jest stworzenie aplikacji mobilnej dla pacjentek w ciąży. Użytkowniczka aplikacji otrzyma unikalny numer z hasłem, umożliwiający jej oraz lekarzowi prowadzącemu wgląd w historię medyczną pacjentki. Co więcej, wszystkie zalecenia lekarskie również zostaną umieszczone na platformie online, dzięki czemu polepszy to poziom adherence.

Aplikacja będzie również wysyłać powiadomienia w kolejnych trymestrach ciąży w celu przypomnienia o podstawowych badaniach zawartych w zaleceniach PTG dla poszczególnych tygodni ciąży. Dzięki temu każda użytkowniczka zostanie poinformowana o zalecanych badaniach, a wyniki, w tym opis USG, zostaną wczytane w „chmurę” pacjentki. Pozwoli to na lepszą opiekę nad pacjentką również w okresie okołoporodowym, dzięki pełnej dokumentacji medycznej na jednej platformie.

Istotnym elementem, który uda się dzięki takiej aplikacji zrealizować, jest stworzenie jednej, dużej bazy danych pacjentek w ciąży w Polsce, co pozwoli na analizę tej populacji i w efekcie wdrożenie działań profilaktycznych, programów lekowych dostosowanych do grupy pacjentek z Polski.

Naszym oczekiwaniem jest podjęcie współpracy z pracownikami IT, którzy podejmą się realizacji projektu od strony informatycznej. Od strony merytorycznej zespół nasz podjął współpracę z członkami Polskiego Towarzystwa Ginekologii.

Liczymy, że nasz projekt zainteresuje również inwestorów w Sektorze Ochrony Zdrowia, którzy wesprą Projekt od strony finansowej.


Poznaj prezentera:

Agata Majewska

Agata Majewska

Studentka VI roku kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Dzięki praktykom w Mackay Memorial Hospital w Tajpej, Sultan Qaboos University Hospital w Muskacie oraz Asklepios Klinikum Uckermark w Schwedt poszerzyłą swoje zainteresowania o zagadnienia związane z informatyzacją systemu ochrony zdrowia oraz jego wpływem na wzrost efektywności pracy lekarza w innych krajach.
Jako członek zarządu Studenckiego Towarzystwa Naukowego WUM, od 4 lat członek Studenckiego Koła Naukowego przy I Katedrze i Klinice Położnictwa i Ginekologii WUM oraz Kierownik mini-grantu w zakresie diabetologii we współpracy z Kliniką Diabetologii i Chorób Wewnętrznych WUM, miała okazję zdobycia doświadczenia w pracach badawczych oraz badaniach klinicznych.
Jako Data Manager w firmie IQPharma S.A. zajmuje się badaniami klinicznymi, obserwacyjnymi od strony firmy CRO.
Stypendystka IV edycji Projektu Liderzy Ochrony Zdrowia organizowanego przez Fundacja im. Lesława A. Pagi.
W związku ze szczególnym zainteresowaniem grupą pacjentek w ciąży to właśnie dla tej grupy pacjentek uważa za istotne ujednolicenie rejestru medycznego przebiegu ciąży w Polsce. Uważa, że wykorzystanie usług telemedycznych może przyczynić się do poprawy jakości oferowanych usług ginekologiczno-położniczych oraz poprawę adherence. Duży potencjał widzi w zastosowaniu tego innowacyjnego rozwiązania w sektorze ochrony zdrowia w Polsce.


Zapraszamy do wysłuchania całej prezentacji podczas tegorocznej edycji
Life Science Open Space.
Kiedy?
19.10.2016, godz. 9:00-20:00
Gdzie?
ICE Centrum Kongresowe | ul. Marii Konopnickiej 17 | Kraków

http://lsos.info/

PODZIEL SIĘ