Nowe podejście do leczenia wad stóp

Przedmiotem prezentacji jest nowe podejście do leczenia wad statycznych stóp. Opracowana metoda bazuje na odtworzeniu prawidłowej architektoniki anatomicznych i funkcjonalnych elementów stóp poprzez wykorzystanie specjalnie do tego celu opracowanych ortoz oraz obuwia korekcyjnego. W ramach projektu opracowane zostały produkty w wersji dedykowanej:

  • lekarzom przeprowadzającym operacje deformacji stóp w tym palucha koślawego [ortoza mechaniczna, statyczna];
  • pacjentom do użytku codziennego w domu lub pod nadzorem specjalisty [ortoza pneumatyczna];
  • osobom, które na skutek noszenia niefizjologicznego obuwia (np. na wysokim obcasie), bądź długotrwale przebywającym w pozycji stojącej (np. ekspedientki), lub wykonującym zawody nadmiernie obciążające przedstopie (tancerze, sprinterzy, tenisiści) [obuwie z dynamiczną podeszwą].

Każde z prezentowanych produktów jest opracowane w postaci zgłoszenia patentowego.

Ortoza mechaniczna, statyczna wraz z opisem metody leczniczej zgłoszona w Urzędzie Patentowym w Stanach Zjednoczonych (USPTO). Ortoza pneumatyczna i obuwie korekcyjne z dynamiczną podeszwą zgłoszone w Urzędzie Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej. W przygotowaniu rozszerzenia patentowe na inne kraje świata.

Autorzy prezentowanej propozycji nowego podejścia do leczenia stóp poszukują partnerów biznesowych do wdrożenia opracowanych ortoz, jak również partnerów naukowych dla celów rozwoju badań związanych z efektywnością działania opracowanych produktów oraz ich rozwojem w przyszłości.


Poznaj prezenterów:

Jacek Dygut

Jacek Dygut

Lekarz z olbrzymim doświadczeniem i ogromną pasją. Studia ukończył w Krakowie w 1987 jako najlepszy student na roku. W kolejnych latach kroczył po szczeblach zawodowych zdobywając I (1994) i II (2001) stopień specjalizacji z zakresu chirurgii ortopedii i traumatologii. Jako chirurg pomógł tysiącom chorych. Wystarczy wspomnieć, że wykonał około 400 całkowitych a 700 częściowych wymian stawów biodrowych oraz 2700 asyst przy wymianach stawów. Przeprowadził około 40 całkowitych wymian stawów kolnowych, 3670 zespoleń kości długich, 7200 zespoleń kości krótkich, 384 transplantacji skóry.

Piotr Piwowar

Piotr Piwowar


Zapraszamy do wysłuchania całej prezentacji podczas tegorocznej edycji
Life Science Open Space.
Kiedy?
19.10.2016, godz. 9:00-20:00
Gdzie?
ICE Centrum Kongresowe | ul. Marii Konopnickiej 17 | Kraków

http://lsos.info/

PODZIEL SIĘ