Marketingowe korzyści z rozwiązań mHealth

Kcalmar to platforma łącząca dietetyków z pacjentami – część adresowana profesjonalistom oferuje nowoczesne oprogramowanie webowe Kcalmar.pro, umożliwiające błyskawiczne układanie jadłospisów, zarządzanie kartotekami pacjentów i monitorowanie ich postępów, natomiast część adresowana zwykłym pacjentom to aplikacja mobilna dostarczająca zdrowych jadłospisów opracowanych przez dietetyków według ogólnych lub indywidualnych wytycznych. Obecnie pracujemy na portalem internetowym, który scalałby oba rozwiązania, dietetykom dając możliwość promocji i udostępniania swojego profilu wraz z kalendarzem wizyt, a pacjentom udostępniając interesujące treści i możliwość kontaktu z profesjonalistami z dziedziny odżywiania.
Projekt rozwijamy już od roku; w listopadzie 2015 wypuściliśmy na rynek aplikację mobilną, którą pobrało już ponad 100 tys. osób, natomiast program Kcalmar.pro został udostępniony w kwietniu 2016 r., a w systemie zarejestrowało się już ponad 3000 dietetyków.
Obecnie rozwijamy projekt w Polsce, choć przygotowujemy się również do ekspansji na rynek zagraniczny.

Rozwiązania z zakresu digital health znacznie podnoszą świadomość użytkowników na temat ich zdrowia i kondycji fizycznej. Każdego dnia zdobywają wiedzę na temat tego, co jest dla nich zdrowe, monitorują zmiany w swoim organizmie i aktywność sportową, co powoduje zmiany w ich decyzjach konsumenckich oraz sposobie w jaki analizują proponowane im oferty produktów sportowych czy żywności.

Choć głównym naszym celem jest usprawnienie pracy dietetyków poprzez Kcalmar.pro oraz ułatwienie dietoterapi pacjentom dzięki aplikacji Kcalmar, nasza platforma jest również innowacyjnym miejscem do promocji zdrowej żywności. Wśród wielu funkcjonalności oprogramowania Kcalmar.pro, pozwalających na błyskawiczne układanie indywidualnych jadłospisów jest również baza ponad tysiąca produktów z informacją o ich wartościach odżywczych. Obecnie wychodzimy z propozycją współpracy, dając producentom możliwość powiększania naszej bazy o produkty markowe. Umieszczając szczegółowe informacje o składnikach swoich produktów w bazie oprogramowania Kcalmar.pro, producenci żywności stają się wiarygodnym partnerem dietetyków w dostarczaniu zdrowych rozwiązań żywieniowych, stwarzając sobie możliwość lokowania produktów w kontekście zdrowego odżywiania. Wykorzystanie produktów danej marki przez specjalistę w dziedzinie zdrowego żywienia, jakim jest osobisty dietetyk, w oczach pacjenta/konsumenta jest potwierdzeniem ich wysokiej jakości i zawartości niezbędnych składników odżywczych.

Dostępne w aplikacji mobilnej jadłospisy, opracowane przez dietetyków, stanowią innowacyjny punkt promocji, jako połączenie lokowania produktu i aprobaty zaufanego autorytetu. Chcielibyśmy zaprosić do współpracy producentów żywności zainteresowanych tego typu promocją oraz profesjonalistów z dziedziny odżywiania, którzy szukają nowatorskich rozwiązań usprawniających ich codzienną pracę.

Kcalmar jest nowoczesną platformą, która łączy pacjentów z dietetykami. Oferujemy 12 różnych programów odżywiania, pogrupowanych w 4 kategorie i przygotowane przez doświadczonych specjalistów z zakresu żywienia. Skorzystaj już dziś z naszych jadłospisów. Zadbaj z nami o swoje zdrowie. Osiągnij swój cel dzięki odpowiedniej diecie!


Poznaj prezentera:

Paweł Bartoszek

Marketingowe korzyści z rozwiązań mHealth

Założyciel i CEO platformy Kcalmar. Były finansista, który doświadczenie zdobywał w instytucjach finansowych w Warszawie i Londynie. Postanowił rzucić korporację i dać upust swojej przedsiębiorczości. Na pomysł platformy Kcalmar wpadł, gdy niedługo po usłyszeniu, że przygotowanie jadłospisu zajmuje jego dietetyczce ok. 5 godzin, zgubił połowę kartek, na których został on rozpisany. Znając ból żmudnego ślęczenia przed komputerem oraz wpływ estetycznej prezentacji na zadowolenie klienta, postanowił swoje doświadczenia przełożyć na rozwiązania dla dietetyków w Kcalmar.pro. Choć sam nie jest ani dietetykiem ani informatykiem, ma nieoceniony talent do zarażania swoim entuzjazmem wszystkich profesjonalistów, którzy wspierają rozwój platformy.

PODZIEL SIĘ