Biosurowce dla przemysłu chemicznego

Naturalne kwasy karboksylowe takie jak kwas cytrynowy lub itakonowy są otrzymywane na skalę przemysłową metodami biotechnologicznymi. Na rynku istnieje duże zapotrzebowanie na te kwasy, przede wszystkim, przez przemysł spożywczy. Celem naszych działań jest rozwój nowych technologii wykorzystania biomasy (w tym kontekście bioproduktów), które dadzą możliwość produkowania materiałów i chemikaliów o dużej wartości dodanej (większej niż produkty spożywcze). Przedstawione zostaną nowe możliwości zastosowania tych bioproduktów w technologii chemicznej, m.in. w roli monomerów do otrzymywania polimerów oraz do syntezy związków fluorescencyjnych. Związki te mogą znaleźć zastosowanie w rolnictwie, chemii budowlanej, jak również w medycynie.

Cel / charakter oferty

Poszukujemy partnerów biznesowych zainteresowanych wynikami naszych badań, chcącymi współfinansować naszą działalność naukową, skierowaną zarówno na dostarczanie innowacyjnych technologii, jak również zdobywanie nowej wiedzy.

Posiadamy kilkuletnie doświadczenie naukowe poparte licznymi publikacjami w uznanych czasopismach o światowym zasięgu.


Poznaj prezentera:

Szczepan Bednarz

Szczepan Bednarz

Z zamiłowania, z wykształcenia i z zawodu chemik. Posiada ponad piętnastoletnie doświadczenie w pracy naukowo-badawczej obejmujące zagadnienia z chemii organicznej, chemii polimerów i chemii żywności. Biegły w stosowaniu różnych technik analitycznych i metod oczyszczania. Bez stresu poruszający się w podstawowych zagadnieniach modelowania i symulacji komputerowej procesów chemicznych. Specjalizuje się w badaniach polimeryzacji monomerów otrzymywanych ze źródeł odnawialnych. Aktywnie współpracuje zarówno z ośrodkami akademickimi, jak również z otoczeniem biznesowym, głownie z branży agrochemikaliów.
Obecnie pracuje w Katedrze Biotechnologii i Chemii Fizycznej na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej.


Zapraszamy do wysłuchania całej prezentacji podczas tegorocznej edycji
Life Science Open Space.
Kiedy?
19.10.2016, godz. 9:00-20:00
Gdzie?
ICE Centrum Kongresowe | ul. Marii Konopnickiej 17 | Kraków

http://lsos.info/

PODZIEL SIĘ