BergCare

Służba zdrowia w Polsce oraz w Europie ulega transformacji — cyfryzacji procesów tj. rejestracja, sprawdzenie ubezpieczenia, zarządzanie informacjami o leczeniu, a w niedalekiej przyszłości prawdopodobnie także m.in. e-konsultacje z lekarzem w placówce publicznej. Pomimo tego, nasze wizyty w przychodniach, szpitalach, klinikach czy sanatoriach będą nadal obowiązkowym punktem kontaktu ze służbą zdrowia. Potrzebna jest poprawa usług i procesów, pojawiających się podczas pobytu pacjenta w ośrodkach służby zdrowia.

Jednym z problemów, który obniża skuteczność służby zdrowia, jest brak odpowiedniego zarządzania informacjami. To powoduje u pacjentów stres oraz niepewność, które negatywnie mogą wpłynąć na prowadzone leczenie lub opiekę. BergCare – nasza propozycja dla Innowacyjnego Szpitala obejmuje zintegrowany system informacji dla pacjenta. Nie jest to jednak rozwiązanie typu back-office tj. „prowadzone z tyłu” jak Zintegrowany Informator Pacjenta, ale lokalne (w danej przychodni, szpitalu itp.), zorientowane na teraz i dostarczone w przejrzysty oraz atrakcyjny sposób przez kilkunastocalowe ekrany typu Digital Signage.

W celu lepszego zaprezentowania naszego rozwiązania przeanalizujmy dwa przypadki:

  1. Anna przebywa w szpitalu po operacji. Jej siostra, Ola, chce ją odwiedzić. Wchodzi do budynku i czuje się kompletnie zagubiona. Nie wie, na jakim oddziale leży Ania — które piętro, skrzydło, pokój. Ekran typu touchscreen (podobny do m.in. galerii handlowych) pomógłby Oli zlokalizować łóżko, na którym leży Ania (przy zachowaniu poufności danych).
  2. Tomek doznał złamania nogi podczas treningu. Po kilku tygodniach został ściągnięty gips – kość zrosła się prawidłowo. Teraz jednak potrzebna jest rehabilitacja. Tomek jednak nie znalazł do tej pory osoby od rehabilitacji. W przychodni, w której jest Tomek, został zainstalowany 55″ ekran, na którym przedstawiane są lokalne ogłoszenia o dostępności specjalistów od rehabilitacji. Tomek skanuje QR code, zapisuje nr telefonu, dzwoni i umawia się na wizytę.

Berg OS jest systemem przeznaczonym dla innowacyjnych regionów turystycznych. Jego podstawowym zadaniem jest przetwarzanie danych z wielu miejsc w jeden strumień informacji dla końcowego użytkownika, który może zobaczyć lub sprawdzić informacje na pasywnych i aktywnych ekranach.

Produkt Berg OS, którego częścią jest BergCare, został już wdrożony w m.in. turystyce (w Szwajcarii, Słowenii), w której obieg informacji jest równie istotny. Dzięki temu, turyści są bardziej zadowoleni ze swoich wakacji, podczas gdy podmioty korzystające z BergOS (np. hotele) zwiększają sprzedaż dodatkowych usług i podnoszą opinie odwiedzających ze swoich obiektów. System jest wykorzystywany również do promocji regionalnej turystyki (w Niemczech). Lokalny publiczny podmiot odpowiedzialny za promocję jest w stanie stworzyć kompleksową ofertę dla turysty – od przyjazdu przez aktywności (np. trasy do wędrówek, wydarzenia), udostępnianie informacji o zabytkach po poruszanie się na miejscu (rozkłady jazdy).

BergCare obejmuje dostosowanie pasywnych (wyświetlających treść bez możliwości interakcji oglądającego) i aktywnych (w pełni interaktywnych) ekranów do potrzeb zarówno pacjentów, jak i osób które pracują w służbie zdrowia (personel) oraz z placówkami medycznymi (m.in. zewnętrzni rehabilitanci). Pacjenci oraz odwiedzający otrzymują informację dopasowaną do “tu i teraz”, podczas gdy właściciele obiektu i podmioty oferujące usługi wykorzystują proste i przystępne narzędzie do tworzenia i zarządzania treściami. Berg Control Center, stanowiący część BergCare, obejmuje m.in.:

  • kreator dodawania nowych ofert na podstawie szablonów (w tym również dla osób zewnętrznych z opcjonalną decyzją o zatwierdzeniu przez administratora),
  • modyfikowanie statycznych treści,
  • dołączania dynamicznych źródeł (np. stream TV, odjazdy komunikacji publicznej z najbliższego przystanku),
  • zarządzanie wyświetlanymi reklamami.

W najbliższej przyszłości Berg OS zostanie rozbudowany o podprodukty tj. aplikację mobilną oraz system TV dla klinik i sanatoriów. Drugie ulepszenie umożliwi spersonalizowaną komunikację pomiędzy placówką i pacjentem poprzez TV lub ekran zamontowany w prywatnym pokoju, dzięki czemu będzie mógł sprawdzić i zarządzać np. planowanymi zajęciami rehabilitacyjnymi.

BergCare stanowi odpowiedź na rosnące problemy z przepływem informacji w służbie zdrowia oraz odpowiada na konieczność zaoferowania spersonalizowanej informacji dla pacjenta w XXI w.

Oferta, czyli cel prezentacji

Podczas LSOS2018 chcemy zaprezentować nasz produkt w wersji alfa tj. gotowego do wdrożenia rozwiązania, które potrzebuje weryfikacji i otrzymania informacji zwrotnej od rynku, a przede wszystkim od uczestników konferencji – ekspertów w zakresie nauk o życiu oraz innowacji. Pozwoli nam to na lepsze zrozumienie potrzeb docelowych klientów oraz end-userów – osób, które finalnie będą korzystać z produktów jako pasywni obserwatorzy lub aktywnie jako uczestnicy systemu, umieszczając oferty dla pacjentów. Im więcej komentarzy i konstruktywnej krytyki, tym lepiej dla finalnego produktu i jego sukcesu.

Z tego względu szukamy również kontaktów, by przejść do fazy beta przygotowania produktu, czyli zainstalowania kilku ekranów w placówce medycznej i przetestowania najważniejszych funkcji planowanego systemu.


O Prezentującym

Berg Technologies to firma, która dostarcza nowoczesne rozwiązania, takie jak systemy hybrydowe TV dla hoteli, digital signage i zaawansowane sieci Wi-Fi. Berg Technologies oferuje również oprogramowanie umożliwiające analizę danych zebranych z dedykowanych systemów, dzięki czemu firmy mogą lepiej dopasować swoją ofertę do potrzeb konsumentów.

Marcin Jamróz

Marcin Jamróz

Przedsiębiorca z około 20-letnim doświadczeniem biznesowym. Jego solidne zaplecze interpersonalne, marketingowe i technologiczne przekuwają w sukces pomysł na rozszerzenie idei Zintegrowanego Regionu Turystycznego w Zintegrowany Świat Turystyczny. Marcin pasjonuje się turystyką, sportem, wędkarstwem i nurkowaniem. Ponadto, w kręgu jego zainteresowań znajdują się też problemy związane ze środowiskiem naturalnym. Często bierze aktywny udział w projektach związanych z fauną i florą.


Zapraszamy do wysłuchania całej prezentacji podczas tegorocznej edycji
Life Science Open Space.
Kiedy?
11.10.2018, godz. 9:00-22:00
Gdzie?
ICE Centrum Kongresowe | ul. Marii Konopnickiej 17 | Kraków

Life Science Open Space 2018