ADAMED SmartUP: szansa na polskiego Teslę

Sir Terry Pratchett powiedział kiedyś, że tragedią dla świata są “ludzie, którzy nigdy nie odkryli (…) do czego mają zdolności”

Niezliczone rzesze zdolnych młodych ludzi, potencjalnych Einsteinów, Tesli, Noblów i Hawkingów ukończyło przez lata szkoły nie otrzymując nawet szansy na rozwój swojego talentu. Dla pasjonatów nauk ścisłych z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych pojawiła się jednak znakomita perspektywa – rozpoczęła się druga edycja programu edukacyjno-naukowego ADAMED SmartUP. Projekt wspiera młodych, uzdolnionych ludzi z całej Polski – rejestrować można się do 14 stycznia 2016 roku.

adamed smartup logo

Druga edycja ADAMED SmartUP trwa od początku roku szkolnego, 1 września 2015. Wziąć w niej udział mogą wszyscy uczniowie w wieku od 15 do 19 lat, którzy interesują się naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Nagrodą jest wyjazd na innowacyjny obóz naukowy, przygotowany specjalnie na potrzeby programu przez znakomitości świata nauki z polskich i zagranicznych uczelni. Najlepsi uczniowie mogą również liczyć na indywidualne konsultacje edukacyjne i stypendia naukowe.

Zdobądź stypendium SmartUp!

Wybrani przez Radę uczniowie pojadą latem na wyjątkowy obóz naukowy. O jego prawdziwie innowacyjnym charakterze przekonało się już 50 młodych naukowców, którzy wzięli udział w pierwszej edycji ADAMED SmartUp. Wykłady i doświadczenia prowadzone były w czterech blokach tematycznych: chemia i biochemia, medycyna i nauki medyczne, inżynieria i robotyka oraz fizyka i nanotechnologie.Aby wziąć udział w eliminacjach programu ADAMED SmartUP wystarczy zarejestrować się na stronie www.adamedsmartup.pl. Pierwszym krokiem w walce o wyjazd i stypendium jest gra ARG oparta na alternatywnej rzeczywistości, w której każdy uczestnik musi stawić czoła zagadkom weryfikującym jednocześnie wiedzę, logikę oraz umiejętność kojarzenia faktów. Te osoby, które poradzą sobie najlepiej zostaną zaproszone na spotkanie z Radą Naukową programu. W trakcie rozmowy spróbują przekonać o swojej naukowej pasji zasiadających w Radzie wybitnych polskich naukowców akademickich i przedstawicieli Grupy Adamed.

Uczniowie na obozie Adamed SmartUp
Uczniowie na obozie Adamed SmartUp

“To wszystko jest bardzo inspirujące, ponieważ są tu osoby, które naprawdę posiadają zainteresowania naukowe i potrafią o tym mówić całymi godzinami, co zresztą często nam się zdarza po wykładach” – opowiadał o wyjeździe Łukasz Świtaj, jeden z jego uczestników.

Dołącz do Programu SmartUp!

Zainteresowanie poprzednią edycją programu było ogromne – zarejestrowało się ponad 5,5 tysięcy osób, a stronę internetową odwiedzono 75 tysięcy razy. Organizatorzy Programu podkreślają, że fakt, iż w projekcie przeprowadzono eliminacje nie oznacza, że zyskało na nim tylko 50 uczniów. Przypominają, że podczas przygotowań do testów każdy uczestnik miał szansę przeczytać i obejrzeć wiele materiałów edukacyjnych zamieszczanych na stronie konkursu i w mediach społecznościowych – w czasie pierwszej edycji programu zostały one odtworzone ponad 30 tysięcy razy. Dodatkowo, witryna konkursowa przekazała również szereg praktycznych informacji możliwości rozwoju naukowych pasji – choćby poprzez usystematyzowanie oraz przejrzystą prezentację informacji o możliwościach studiów na kierunkach ścisłych w Polsce i na świecie.

Młode, utalentowane osoby będą w przyszłości wpływać na tempo rozwoju gospodarki w Polsce

“Młode, utalentowane osoby będą w przyszłości wpływać na tempo rozwoju gospodarki w Polsce. Nasze wsparcie dla nich idealnie obrazuje i wpisuje się w politykę społecznie odpowiedzialnego biznesu prowadzonego przez Grupę Adamed – zaznacza Katarzyna Dubno, członek zarządu Fundacji Grupy Adamed.

Dołącz do NAS!

Fundacja Grupy Adamed zachęca nauczycieli oraz dyrekcje szkół ponadpodstawowych do przekazywania uczniom informacji o projekcie oraz wspierania ich w przygotowaniach do startu.

Potrzebujesz więcej informacji? Zobacz film o rekruracji do programu ADAMED SmartUp

Zainteresowany? Zainteresowana? Nie zwlekaj

Dołącz do programu ADAMED SmartUp i zdobądź stypendium!