ADAMED SmartUP

Naukowy survival pod postacią gry tekstowej to pierwsze zadanie, które czeka na nastolatków w rekrutacji do 3. edycji programu ADAMED SmartUP. Wcielając się w rolę astronauty na jednym z księżyców Jowisza, każdy uczestnik programu musi wykazać się nie lada wiedzą i pomysłowością, aby wydostać się z pułapki. Na tych, którzy najlepiej poradzą sobie z tą misją czekają wyjątkowe nagrody – obóz naukowy i stypendium marzeń.

Na internetowe gry edukacyjne przygotowywane przez zespół ADAMED SmartUP czeka tysiące nastolatków. W 3. edycji programu wszyscy zarejestrowani uczestnicy przenoszą się na Ganimedes, jeden z księżyców Jowisza. To tam odbywa się misja Horizon, a bohater – jedyny ocalały członek załogi – zaczyna zmagania o przetrwanie na pustkowiach Ganimedesa i podejmuje próbę ucieczki do domu statkiem Endeavour II.

Na śmiałków czeka wiele wyzwań, w których myślenie out of the box trzeba połączyć z wiedzą z zakresu biologii, chemii i fizyki. Zadanie utrudnia sabotaż wywołany dodatkowymi zabezpieczeniami. Sprawę komplikują również działania Departamentu Obrony oraz tajemnicze znalezisko.

Gra przygotowana w tegorocznej edycji ADAMED SmartUP ma popularny format gier tekstowych. Z jednej strony stosunkowo niewielkie wymagania sprzętowe umożliwiają udział w programie osobom posiadającym komputery starszej generacji, a z drugiej – takie przedstawienie fabuły pobudza nastoletnią wyobraźnię i pozwala każdemu na własne wczucie się w sytuację swojego bohatera na Ganimedesie – mówi Anna Kosińska, Kierownik Programu ADAMED SmartUP.

Na wynik wpływa szybkość odpowiedzi, umiejętność wykorzystania wiedzy w praktyce oraz interdyscyplinarnego podejścia do rozwiązania problemu.
Najlepsi gracze będą mieli szanse zakwalifikować się na wyjątkowy letni obóz naukowy, który organizuje Fundacja Grupy Adamed. Tam, przez dwa tygodnie, wspólnie z wybitnymi uczonymi z Polski i Europy, młodzi ludzie będą zgłębiać tajemnice nauk ścisłych i przyrodniczych. Najlepsza dziesiątka otrzyma natomiast unikalną na polskiej mapie edukacji, 10-miesięczną opiekę – a z doświadczenia dotychczasowych edycji programu wynika, że często jest to pierwszy krok do studiów na najlepszych uczelniach w Polsce i za granicą oraz do rozpoczęcia niesamowitej kariery naukowej.

Tegoroczna gra na Ganimedesie będzie trwać do 16 stycznia 2017 roku. W każdej chwili zarejestrować mogą się nowi uczestnicy – wystarczy wejść na platformę www.adamedsmartup.pl i wypełnić formularz. W dotychczasowych dwóch edycjach programu ADAMED SmartUP wzięło udział prawie 9 tys. uczniów szkół ponadpodstawowych, a sam program patronatem objęło wiele jednostek naukowych i uniwersytetów.