Ciąża to wyjątkowy okres w życiu – wymaga wyjątkowej opieki nie tylko najbliższych ale i lekarza/położnej. KTG (czyli kardiotokograf), rutynowo używa się w szpitalach i gabinetach ginekologiczno-położniczych. Badanie to jest bardzo istotne ponieważ jest w stanie wykryć zagrożenie. W Polsce rodzi się ok. 370 tyś dzieci rocznie. Współczynnik umieralności okołoporodowej wyniósł 6,7 ‰. TO NASZYM ZDANIEM STANOWCZO ZA DUŻO. Naszym celem jest, aby poprzez nasz produkt kobieta w ciąży w zaciszu własnego domu mogła samodzielnie wykonać profesjonalne badanie dobrostanu płodu (w komfortowych warunkach, o dowolnym czasie i w dowolnym miejscu). PREGNABIT jest telemedycznym systemem KTG, w skład którego wchodzi mobilne certyfikowane urządzenie KTG. Urządzenie zbiera w sposób bezpieczny wiarygodne zapisy danych KTG i przesyła je na odległość do Centrum Monitoringu teleKTG. Nasz produkt będzie jedynym dostępnym na rynku rozwiązaniem łączącym zalety rozwiązań konkurencyjnych i eliminującym ich ograniczenia. Pregnabit łączy technologię KTG, której ufają lekarze i mobilność, której oczekują współcześni Rodzice.

Projekt niewątpliwie posiada zasięg globalny. Prowadzone są rozmowy z potencjalnymi partnerami na arenie europejskiej i światowej. Przewidywany czas wejścia na rynek to początek roku 2016. Spółka posiada zgłoszenie patentowe na prezentowane przez siebie rozwiązanie.

Pregnabit – telemedyczny monitoring dobrostanu płodu

Naszym celem jest zostać pionierem i liderem teleKTG wśród lekarzy, położnych i kobiet w ciąży w Polsce i szybko i efektywnie przenieść swoją działalność zagranicę. Realizacja tych celów, będzie możliwa poprzez:

  1. Szybko zbudowaną świadomość, dystrybucję i szerokie wykorzystanie teleKTG w Polsce (zaczynając od 25 największych miast),
  2. Efektywną dystrybucję na rynkach zagranicznych o największym potencjale
  3. Nieustanne zwiększanie konkurencyjność produktu oraz usługi poprzez
    I) innowacje produktowe, II) poszerzenie portfolio, III) nieustanną poprawę struktury kosztów i IV) jakości
  4. Zapewnienie atrakcyjności komercyjnej dla lekarzy, położnych i partnerów JV.
Obecnie poszukujemy środków finansowych na dalszy rozwój naszego przedsięwzięcia. Oferujemy atrakcyjne warunki inwestycyjne. Aktywnie poszukujemy pasjonatów elektroniki, czy informatyki oraz lekarzy i położnych, którzy to chcieliby podjąć współprace z prężnie rozwijającym się start-up’em telemedycznym. Oferujemy świetną atmosferę i możliwość rozwoju.

Poznaj prezenterkę:

Patrycja Wizińska-Socha, Prezes Zarządu Nestmedic sp. z o.o.| Ul. Duńska 9, 54-427 Wrocław| E: patrycja.wizinska<at>nestmedic.com


Read this article in English