Strona główna Konferencja LSOS 2019 PROGRAM Sesja Specjalna – Kariera

Sesja Specjalna – Kariera

Kariera w branży Life Science to bogactwo możliwości rozwoju w pobliżu nauki i jej zastosowań

Polska biotechnologia to już teraz ponad 200 organizacji, prowadzących innowacyjne badania, które popychają do przodu naukę w Polsce. Polska biotechnologia to już niedługo ponad 12 tysięcy osób, zaangażowanych w prace badawczo-rozwojowe w laboratoriach i rosnąca liczba absolwentów studiów kierunków powiązanych, a zatem coraz większa liczba naukowców i potencjalnych pracowników. Wreszcie, polska biotechnologia to blisko miliard złotych inwestowany w naukę i duży wzrost inwestycji każdego roku.

Przemysł Life Science rośnie szybko, a razem z nich potrzeby pracodawców. Jeszcze 10 lat temu, polscy naukowcy wyjeżdżali za granicę, gdyż było to jedno z niewielu rozwiązań i szansa na karierę w nauce. Dziś jest inaczej – polskie firmy powstają, realizują swoje pomysły, opracowują produkty, a żeby móc rywalizować na globalnym rynku, potrzebują naukowych kompetencji, które uczynią ich globalnymi graczami.

Life Science w Polsce to biotechnologia, technologie medyczne, biogospodarka, żywność, digital health i wiele więcej. Tak duża dywersyfikacja przemysłu, skutkuje zapotrzebowaniem na specjalistów w przeróżnych dziedzinach – od naukowców specjalizujących się w rozwijaniu leków, przez programistów, inżynierów, technologów żywności, a także brokerów technologii. Dziś, kariera w Life Science w Polsce to setki firm, oferujących dziesiątki pozycji w różnych dziedzinach, i szansa dla wielu osób, chcących jednocześnie pracować w nauce i zrobić różnicę.

ExecMind organizuje coroczny Panel Kariera w ramach #LSOS19. Podczas panelu, swoje firmy zaprezentują przedstawiciele wiodących spółek z branży Life Science w Polsce. Stanowi to niepowtarzalną szansę, aby poznać kluczowe osoby decyzyjne w firmach oraz zapoznać się, niemalże od środka, z możliwościami rozwoju zawodowego w Life Science. Prezenterzy będą mogli opowiedzieć o swoich organizacjach, powiększyć pule talentów, zareklamować się szerokiej publiczności, a także poznać potencjalnych pracowników, ich zainteresowania i potrzeby.

Przyjdź na panel Kariera aby:

 • Poznać kluczowe osoby decyzyjne w spółkach z branży Life Science
 • Przekonać się jak wygląda praca w firmie biotechnologicznej
 • Poznać ścieżki rozwoju w branży Life Science
 • Przedstawić siebie i przedyskutować swoje możliwości rozwoju kariery
 • Dowiedzieć się, kogo szukają wiodące spółki
 • Znaleźć nowego pracodawcę, bez czekania na wymarzone ogłoszenie

Panel Kariera na #LSOS19 to idealna sposobność, aby podjąć następny krok w Twojej Karierze. Czekamy na Ciebie!

Zaproponuj swoją prezentację

Nie masz oferty? Zarejestruj się jako uczestnik

CareerMind - Planowanie kariery dla profesjonalistów

Lider Sesji:
Karolina Jarosińska

Karolina jest założycielką firmy ExecMind, która świadczy usługi rekrutacyjne dla organizacji w sektorze Life Science i technologii medycznych. Karolina posiada ponad 15 lat doświadczeń związanych z rekrutacją, w tym na stanowiska zarządcze w Polsce i Europie. W 2015 r. powołała do życia firmę ExecMind, której zadaniem jest wspieranie rozwoju spółek biotechnologicznych poprzez rekrutację kluczowych osób w zespołach naukowych i zarządczych. ExecMind przyciąga doświadczone talenty naukowe z całego świata i łączy je z możliwościami dalszego rozwoju zawodowego w przemyśle.

Keynote: Danuta Mossakowska, PhD, Industry Academic Collaborations leader and drug discovery expert.

Lista Prezentacji:

 • Inspirational talk: Being a scientist in a global biopharma industry – Danuta Mossakowska, PhD
 • My Own Professional Personally Management – Ernst Plefka, EPconsult e.U.
 • Selvita. Find purpose behind your work – Katarzyna Rudolf – Szreder, Selvita S.A
 • Ryvu. Become a Key to Discovery – Justyna Strońska, Ryvu Therapeutics S.A.
 • Make a difference and code against cancer with us! – Barbara Wyroba, Ardigen
 • Rozwój z AstraZeneca – współpraca w obszarze badawczo-rozwojowym na styku nauki i biznesu – Alina Pszczółkowska , AstraZenecea
 • Rozwojowe ZEN – Katarzyna Nyga Zbroja / Agnieszka Kotucz, DCONCEPT
 • Development of biotechnological system for fumarate adding radical enzymes – PhD position in Polish-German project – Maciej Szaleniec, Instytut Katalizy i Fizykochemii Powierzchnii PAN
 • Czołowe wynalazki na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie – „Inkubator Innowacyjności 2.0” – Wojciech Przywała, Centrum Innowacji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie Sp. z o.o.
 • Podróż w świecie kompetencji czyli jak poprzez GROW osiągnąć FLOW – Rafał Kunaszyk, Eurokreator T&C

Wprowadzenie do sesji

PROGRAM RAMOWY – POZNAJ INNE SESJE