Strona główna Konferencja LSOS 2019 PROGRAM Sesja specjalna: Digital Health – Centrum Spersonalizowanej Medycyny Obliczeniowej

Sesja specjalna: Digital Health – Centrum Spersonalizowanej Medycyny Obliczeniowej

Medycyna obliczeniowa (inSilico Medicine) narodziła się jako dziedzina nauki oparta na postępach technologii komputerowych i ich mocy obliczeniowej oraz wzroście ilości i jakości danych, które stanowią podstawowy, w zasadzie wyłączny materiał badawczy.

Współczesna medycyna obliczeniowa zajmuje się modelowaniem, symulacją i wizualizacją procesów biologicznych i medycznych w komputerach w celu naśladowania rzeczywistych procesów biologicznych w środowisku wirtualnym.

To jest domena Fundacji Sano. Celem fundacji jest opracowanie i wdrożenie nowych metod, narzędzi i umiejętności w praktyce klinicznej z wykorzystaniem technik i technologii komputerowych jako klinicznie sprawdzonych, gotowych klinicznie systemów wspomagania decyzji.

Centrum będzie głównym motorem europejskiego postępu w zakresie rozwoju zaawansowanych metod obliczeniowych dla diagnozowania i leczenia chorób oraz optymalizacji wykorzystania danych medycznych. Sano będzie podejmować kluczowe globalne wyzwania dotyczące precyzyjnej diagnostyki i spersonalizowanej opieki zdrowotnej. Więcej o projekcie Sano.

Digital Health jest najbardziej multidyscyplinarną dziedziną, z jaką mamy do czynienia w kontekście współpracy dla zdrowia i jakości życia”.

Sesja specjalna Digital Health poświęcona jest współpracy w ramach projektu Sano. Celem sesji jest przedstawienie założeń i celów tego przedsięwzięcia, oraz poznanie przykładów działań i projektów możliwych do zrealizowania we współpracy. Sesja otwarta jest dla prezentacji przedstawicieli środowisk naukowych i biznesowych.

Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych tematem medycyny obliczeniowej. W szczególności zapraszamy do przedstawienia propozycji projektów R&D, możliwych do realizacji we współpracy z Sano.

Zgłoś swoją ofertę współpracy

Nie masz oferty? Zarejestruj się jako uczestnik

Partner sesji: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Prezentacje

PROGRAM RAMOWY – POZNAJ INNE SESJE