Strona główna Konferencja LSOS 2019 PROGRAM Aktywne i zdrowe życie

Aktywne i zdrowe życie

Zachowanie pełni zdrowia, jak również pełnej sprawności i sił witalnych w jesieni życia jest nadal marzeniem większości osób w wieku „dojrzałym”

Każdy człowiek na Świecie powinien mieć możliwość życia w zdrowiu przez długie lata. Choć średnia długość życia wzrosła w okresie ostatniego stulecia spektakularnie, to jednak daleko nam jeszcze do zadowolenia i ogłoszenia pełnego sukcesu.

Zachowanie pełni zdrowia, jak również pełnej sprawności i sił witalnych w jesieni życia jest nadal marzeniem większości osób w wieku „dojrzałym”. Wpływ na naszą kondycję przez całe życie ma wiele czynników, począwszy od uwarunkowań odziedziczonych, poprzez styl życia i dietę po środowisko, w jakim przebywamy w pracy, w domu i poza domem.

Czy mamy wpływ, czy kontrolujemy wszystkie te czynniki? Czy możemy nad nimi zapanować? Jak odwrócić wpływ czynników niekorzystnych, a wzmocnić te, które działają na naszą korzyść? Czy jesteśmy bezradni, czy może są metody, technologie, rozwiązania, programy poprawiające niedoskonałości pojawiające się z wiekiem?

Wiele można by zadać pytań z nadzieją, że znajdziemy choć jedną, dobrą odpowiedź. Sesja „Zdrowe i Aktywne Życie” ma taki właśnie cel –przyjdź i pokaż, co robisz, jaki masz pomysł na zdrowie i jakość życia (przez całe życie), jak można Ci pomóc, gdzie jest pole do współpracy. Na innowacyjne rozwiązania czeka coraz więcej osób na świecie!

Zgłoś swoją ofertę współpracy

Nie masz oferty? Zarejestruj się jako uczestnik

Lider Sesji:
Kasia Ociepka-Miąsik


Kulturoznawca, socjolog, od 2017 roku badaczka innowacji społecznych w dziale Innowacji Społecznych ROPS w Krakowie. Doświadczona project managerka. Na co dzień w pracy łączy doświadczenie badawcze, i konsultingowe. Realizowała międzynarodowe projekty z obszaru zdrowia, wieku, zarządzania wiedzą. Za jeden z realizowanych projektów (projekt innowacyjny, międzynarodowy) wraz z zespołem otrzymała nagrodę „Złota Synapsa” za największą innowację w psychiatrii. Współautorka publikacji na temat inkubowania innowacji społecznych. Jako facylitatorka i moderatorka Design Thinking wspiera zespoły w kreowaniu innowacji i realizacji zamierzonych celów.

Sesja Aktywne i zdrowe życie jest połączona z sesją Innowacje Społeczne. Tutaj znajdziesz listę prezenterów i abstrakty prezentacji.

PROGRAM RAMOWY – POZNAJ INNE SESJE