AnyMind - wideokonsultacje dla zdrowia

AstraZeneca jest jedną z największych firm biofarmaceutycznych na świecie, która dostarcza nowoczesne leki na najpoważniejsze choroby stanowiące wyzwanie dla współczesnej medycyny w 8 głównych dziedzinach medycyny: onkologii, pulmonologii, gastroenterologii, kardiologii, psychiatrii, anestezjologii, antybiotykoterapii i diabetologii. Firma od początku swojego istnienia kładzie duży nacisk na rozwój a działalność badawczo-rozwojowa ma dla firmy kluczowe znaczenie. Firma nieustannie prowadzi szeroką działalność badawczą na 3 kontynentach.
Firma AstraZeneca działa w Polsce od blisko 30 lat i prawie od początku z dużym sukcesem koordynuje badania kliniczne prowadzone w Polskich ośrodkach badawczych. Wysoka jakość pracy polskich specjalistów została zauważona i w roku 2011 w Polsce, w Warszawie zostało utworzone, jako pierwsze w tej części Europy – Globalne Centrum Operacyjne Badań Klinicznych AstraZeneca, które zatrudnia obecnie ponad 900 osób. Centrum ciągle rozwija się zatrudniając przede wszystkim doświadczonych specjalistów z sektora badań klinicznych, lekarzy, biostatystyków, a także absolwentów studiów medycznych, farmaceutycznych, biotechnologicznych, czy biologicznych i pokrewnych, oraz kierunków technicznych i analitycznych. Jest to największy w Polsce i jeden z największych na świecie zespołów wyspecjalizowanych w globalnej koordynacji badań klinicznych, ciągle poszukujący wykwalifikowanych kadr do różnorodnych zadań związanych z procesem rozwoju leków. Globalne Centrum Operacyjne Badań Klinicznych AstraZeneca jest unikalnym miejscem w Polsce w którym specjaliści związani z działalnością badawczo-rozwojową mogą zdobywać doświadczenia w prawie każdej dziedzinie związanej z procesem rozwoju leku w skali globalnej, pełniąc rolę Globalnych Liderów Badań, Lekarzy Badań, biostatystyków, analityków danych medycznych i wielu innych.
Postęp naukowy i technologiczny firmy nie byłby możliwy bez współpracy ze środowiskami akademickimi i instytucjami naukowymi na całym świecie. Firma AstraZeneca docenia to bardzo mocno i zabiega o taką współprace z najlepszymi instytucjami naukowymi w wielu krajach. Niezwykły rozwój firmy AstraZeneca w obszarze globalnych zadań związanych z badaniami i rozwojem leków w Polsce stawia przed nami wyzwania w dwóch kategoriach. Pierwsza z nich dotyczy stałej potrzeby pozyskiwania kadr do pracy w obszarze badań i rozwoju w Globalnym Centrum Operacyjnym Badań Klinicznych w Warszawie. Drugie wyzwanie związane jest z przekonaniem, że jako pionier wśród globalnych, innowacyjnych firm biofarmaceutycznych prowadzący inwestycje w dział badań i rozwoju na skalę dotychczas niespotykaną na Polskim rynku powinniśmy i chcemy pełnić także rolę lidera współpracy pomiędzy działalnością badawczo-rozwojową realizowana przez przemysł farmaceutyczny oraz środowiska naukowe w Polsce. Bez współpracy pomiędzy tymi środowiskami nie jest możliwy postęp w nauce a potencjał Polski w obu obszarach jest bardzo wysoki i powinien być w pełni wykorzystany.

AstraZeneca chce aktywnie pracować na rzecz współpracy pomiędzy działalnością badawczo-rozwojową realizowaną przez przemysł farmaceutyczny oraz środowiska naukowe w Polsce. Dzięki wyjątkowemu rozwojowi Globalnego Centrum Operacyjnego Badań Klinicznych w Warszawie mamy możliwość współpracy z najlepszymi ośrodkami i specjalistami w obszarze prowadzenia badań i rozwoju leków na całym świecie i chcemy tę możliwość udostępnić także wszystkim osobom zainteresowanym tym obszarem w Polsce, chcemy wspólnie rozwijać swoje kompetencje i innowacje. Poza standardową i stałą ofertą pracy dla przedstawicieli różnych specjalności współpracujących w procesie rozwoju leków: lekarzy badań, globalnych liderów badań, biostatystyków, specjalistów oceny danych medycznych i wielu innych proponujemy także inne formy współpracy z naszą organizacją.
• Dla studentów i absolwentów studiów medycznych, kierunków pokrewnych medycynie, biostatystycznych a także innych proponujemy kilkumiesięczne staże w Globalnym Centrum Operacyjnym Badań Klinicznych w Warszawie podczas których stażyści mogą poznać proces rozwoju leku, doświadczyć wyzwań z jakimi na co dzień spotyka się zespół koordynujący globalne badanie kliniczne, problemów jakie musi rozstrzygać lekarz badania klinicznego lub zagadnień związanych z tym czego w procesie rozwoju leku wymagają instytucje regulatorowe takie jak FDA lub Europejska Agencja Leków.
• Rozważany także współpracę w formie okresowy pracy/stażu dla naukowców, którzy chcieliby przez jakiś czas pracować w Globalnym Centrum Operacyjnym Badań Klinicznych w Warszawie obserwując proces badań i rozwoju leków prowadzony przez innowacyjną firmę biofarmaceutyczną, dzieląc się równocześnie swoimi pomysłami oraz posiadaną wiedzą naukową.
• Planujemy uruchomienie programu doktoratów wdrożeniowych realizowanych w AstraZeneca Polska wspierając dodatkowo doktorantów na kilka sposobów. Jeden z nich może polegać na udostępnianiu danych będącą w posiadaniu firmy, co jest możliwe w specjalnym programie do tego zaplanowanym.
• Poprzez Polski ośrodek AstraZeneca uczestniczymy w programach dla doktorantów umożliwiając im realizację zainteresowań w wybranych dziedzinach w naszych centrach naukowych w różnych krajach.
• Proponujemy także program mentoringowy dla partnerów w obszarze biofarmaceutycznym, naukowców, instytucji naukowych, start-upów, w którym specjaliści AstraZeneca z wiodących ośrodków w Cambridge, Goeteborgu i w Warszawie z różnych dziedzin związanych z procesem badań i rozwoju produktów medycznych oferują pomoc, doradztwo, konsulting w różnorodnych tematach związanych z badaniami i rozwojem leków.

Prezenter:
Alina Pszczółkowska
AstraZeneca

Lekarz medycyny, absolwentka Akademii Medycznej w Katowicach i Warszawie. W 2009 roku otrzymała dyplom Wyższej Szkoły Zarządzania – Polish Open University oraz Oxford Brookes University. Z dziedziną badań klinicznych i rozwoju w Polsce związana od 1997 roku. Karierę rozpoczynała, jako specjalista ds. badań klinicznych w firmie Parexel. Od 1999 związana z AstraZeneca. Obecnie zarządza organizacją skupiającą zespoły projektowe koordynujące globalne badania kliniczne w obszarze chorób układu oddechowego, kardiologicznych i metabolicznych. Od 2018 pełni funkcję wiceprezesa spółki AstraZeneca z siedzibą w Warszawie.

PODZIEL SIĘ