Zapotrzebowanie na sztuczną inteligencję

Rocznie rozpoznaje się na świecie ponad 14 milionów nowych przypadków nowotworów, z czego ponad 150 tysięcy w Polsce. Ilość chorych wymagających opieki onkologicznej rośnie, podobnie jak złożoność prowadzonej terapii. Analiza dużej ilości danych pochodzących z wciąż ewoluujących badań biochemicznych, molekularnych czy obrazowych już dziś stanowi wyzwanie, tak dla naukowca szukającego nowych ścieżek terapii, jak i dla praktyka prowadzącego później chorych tymi ścieżkami. Wzrasta stopień personalizacji leczenia: z jednaj strony coraz częściej pozwalając na dobór terapii dostosowanej do konkretnych zaburzeń w metabolizmie komórki nowotworowej, z drugiej jednak strony, wobec komplikacji procesu terapeutycznego, wymuszając pod-specjalizowanie się lekarzy w leczeniu jedynie pewnej grupy nowotworów.

Wśród współczesnych trendów zauważalnych w epidemiologii, jak również kształceniu kadr medycznych, optymalizacja efektywności codziennej praktyki klinicznej wydaje się już dziś zagadnieniem palącym. Czy z pomocą przyjść może sztuczna inteligencja? Prezentacja przybliży perspektywę lekarza-klinicysty dotyczącą zapotrzebowania na ulepszone metody analizy dużych zbiorów danych.


Poznaj prezentera:

Paweł Potocki

Absolwent wydziału lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, specjalista onkologii klinicznej, obecnie pracownik tutejszej Katedry i Kliniki Onkologii. Zajmuje się chorymi na nowotwory piersi i przewodu pokarmowego i prostaty. Zaangażowany w pracę dydaktyczną i naukową oraz badania kliniczne. Członek Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej. Odpowiedzialny za wdrażanie technologii informatycznych w jednostce macierzystej, ze szczególnym uwzględnieniem budowania efektywnych struktur przepływu informacji oraz standaryzacji prowadzenia dokumentacji medycznej. Głęboko przekonany o ważności ciągłej optymalizacji wykorzystania potencjału personelu medycznego i roli jaką w tym procesie odegrają nowe technologie.


Zapraszamy do wysłuchania całej prezentacji podczas tegorocznej edycji
Life Science Open Space.
Kiedy?
19.10.2016, godz. 9:00-20:00
Gdzie?
ICE Centrum Kongresowe | ul. Marii Konopnickiej 17 | Kraków

http://lsos.info/

PODZIEL SIĘ