Tracemix

Rec Alkaline Oy, fińska spółka innowacyjna opracowała skuteczną metodę produkcji złożonych nawozów mineralnych poprzez recykling baterii alkalicznych. Opatentowana technologia przenosi proces recyklingu na nowy poziom i ma wiele zalet:

  • Chemiczna obróbka w temperaturze pokojowej
  • Mniejsze zużycie energii
  • Wysoka wydajność przetwarzania
  • Niskie koszty inwestycyjne
  • Bezpieczny dla środowiska
  • Końcowy produkt – wysoka wydajność nawozu

Sukces firmy Rec Alkaline jest zapewniony dzięki unikalnemu procesowi recyklingu baterii i odzyskiwanie składników jak cynk, magnez, siarka czy potas do wyrobu nawozu mineralnego TraceMix.

Globalne zapotrzebowanie na efektywną metodę recyklingu baterii alkalicznych i produkcji nawozów różnego przeznaczenia będzie w przyszłości tylko rosnąć.
Technologia Rec Alkaline zużywa 9 razy mniej energii niż konwencjonalne metody wytapiania i nie powoduje szkodliwych emisji. Sprawność przetwarzania osiąga 90%, przy czym tradycyjny sposób wytapiania jest ograniczony do 50% i nie odpowiada wymaganiom Unii Europejskiej. Ekstrakcja manganu z baterii jest znacznie bardziej wydajna, szybsza i tańsza niż metoda górnicza używana przez głównych konkurentów.

Fińska firma Rec Alkaline Oy jest zainteresowana znalezieniem partnera w Polsce do produkcji mineralnych nawozów w oparciu o innowacyjną technologię odzyskiwania mikroelementów z zużytych baterii alkalicznych w procesie recyklingu. Fabryka do produkcji nawozów jest w tej chwili budowana ze wsparciem funduszy europejskich w Finlandii. Projekt będzie gotowy w połowie 2017 roku. Firma szuka partnera albo do zainwestowania w fabrykę w Polsce lub współpracę w oparciu o licencję lub udostępniony patent.


Poznaj prezentera:

Janusz Kahl

Jakość

PODZIEL SIĘ