OKS jako program aktywizacji seniorów

Program Ogólnopolska Karta Seniora, którego organizatorem jest Stowarzyszenie MANKO, powstał z myślą o aktywizacji seniorów. Od 6 lat we współpracy m.in. z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwem Zdrowia oraz wieloma organizacjami seniorskimi zajmujemy się edukacją i wspieraniem osób starszych. Już ponad 105 000 seniorów posiada Ogólnopolską Kartę Seniora. Honorowana jest ona w niemal 1000 punktach w całej Polsce, są to m.in. uzdrowiska i sanatoria, instytucje kultury oraz punkty usługowe.

Nasz program współtworzy 50 Gmin i Miast Przyjaznych Seniorom (Radom, Rzeszów, Rybnik czy Lębork), a dzięki temu seniorzy z tych miejsc mogą wyrobić Ogólnopolską Kartę Seniora w swoim mieście.

Ogólnopolską Kartę Seniora może otrzymać każda osoba, która ukończyła 60 rok życia i wypełniła formularz zgłoszeniowy ze strony internetowej www.glosseniora.pl.

Ogólnopolska Karta Seniora to program, który tworzymy z myślą o seniorach. Ma stanowić wsparcie i motywację do aktywności po 60 roku życia. Program stale się rozrasta, zwiększa się zainteresowanie zarówno wśród seniorów oraz przedsiębiorców, którzy rozumieją potencjał srebrnej gospodarki. Tym samym poszukujemy partnerów strategicznych, którzy wesprą nasze działania – pomogą zabezpieczyć bazy danych, unowocześnią Program pod względem technicznym.


Poznaj prezentera:

Łukasz Salwarowski

Łukasz Salwarowski

Społecznik, ekonomista, dziennikarz i socjolog, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz studiów MBA – ITESM w Meksyku. Od 15 lat działa na rzecz rozwoju III sektora i marketingu społecznego. Jest prezesem Stowarzyszenia MANKO (Organizacja Pożytku Publicznego 1%) które jest wydawcą mediów oraz organizatorem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych kampanii społecznych.
Jest wydawcą Ogólnopolskiego Magazynu GŁOS SENIORA oraz jego mutacji warszawskiej i rzeszowskiej oraz OGÓLNOPOLSKIEJ KARTY SENIORA wydanej pod patronatem m.in. Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. W kooperacji m.in. z Ministerstwem Zdrowia, MRPiPS, WHO oraz Fundacją Michaela Bloomberga zorganizował takie kampanie jak: Lokal BEZ papierosa, Polska BEZ dymu, RyzyKOchania, Nie pal przy dziecku, Palenie jest słabe, Życie zaczyna się po 60 tce, Głos Seniora, Ogólnopolska Karta Seniora, Opowiedz nam swoją historię, Oszczędny Senior, Bezpieczny Senior. Kampanie społeczne Stowarzyszenia MANKO zostały wielokrotnie wyróżnione m.in. nagrodami tj.: Biały Kruk, Złote Spinacze, Kryształy Soli, Laury Magellana oraz Medalem Obywatelskim.


Zapraszamy do wysłuchania całej prezentacji podczas tegorocznej edycji
Life Science Open Space.
Kiedy?
19.10.2016, godz. 9:00-20:00
Gdzie?
ICE Centrum Kongresowe | ul. Marii Konopnickiej 17 | Kraków

http://lsos.info/

PODZIEL SIĘ