Wsparcie biznesowe ekspansji na rynek szwajcarski

Celem projektu jest wsparcie polskich firm w ekspansji na rynek szwajcarski i niemiecki, zainicjowanie tam współpracy biznesowej oraz rozpoczęcie / zwiększenie sprzedaży na tym rynku. Ponadto chcemy wspierać polskie firmy w nawiązaniu kontaktu z przedstawicielami instytucji otoczenia biznesu (np. z Health Tech Cluster Switzerland).

Oferta, czyli cel prezentacji

Oferta ma charakter wsparcia biznesowego dla polskich firm. DREBERIS od 19 lat wspiera polskie firmy w ich działalności na rynkach zagranicznych, głównie niemieckojęzycznych. Dzięki swojej siedzibie w Niemczech i Szwajcarii oraz prezesowi naszej szwajcarskiej spółki, który jest również przedstawicielem klastra medycznego Health Tech Cluster Switzerland, jesteśmy w stanie wesprzeć polskie firmy w nawiązaniu kontaktów biznesowych m.in. w tych dwóch krajach.

Opcje współpracy:

 • Poszukiwanie partnerów biznesowych
  W Państwa imieniu zidentyfikujemy odpowiednie firmy, a następnie nawiążemy z nimi kontakt i zweryfikujemy możliwości współpracy. Celem działania jest doprowadzenie do konkretnych spotkań biznesowych, które umożliwią Państwu rozpoczęcie sprzedaży na rynku zagranicznym we współpracy z lokalnym partnerem.
 • Określenie specyfiki rynku
  Specyfika i wymagania lokalnego rynku często odbiegają od sytuacji w Polsce. Może to dotyczyć wymagań klientów, innego podejścia konkurencji. Wymusza to zrewidowanie podejścia firmy do wielu kwestii. W takim przypadku możemy przeprowadzić analizę rynku w formie szybkiego badania lub rozbudowanej analizy.
 • Plan działań biznesowych
  W zależności od wybranego modelu działania na rynku lokalnym jesteśmy w stanie przygotować plan działania, który pozwoli Państwu świadomie osiągać założone cele. Plan ten może dotyczyć m.in. kanałów sprzedażowych i marketingowych, które powinniście Państwo wykorzystywać. Możemy również nakreślić sposób pozycjonowania się na rynku lokalnym lub wskazać właściwe formy działalności biznesowej

Korzyści wynikające z oferty:

 • rozpoczęcie / zwiększenie sprzedaży w Szwajcarii i Niemczech – właściwy dobór lokalnych partnerów biznesowych
 • ekspansja na rynek szwajcarski i niemiecki z partnerem (DREBERIS), który posiada odpowiednie relacje i wiedzę. Pozwala to na efektywne realizowanie założonych celów z pominięciem błędów wynikających z nieświadomości istniejącej specyfiki lokalnych rynków
 • współpraca z zespołem DREBERIS w Niemczech i Szwajcarii pozwala przełamać barierę kulturową, zwiększa zaufanie lokalnych partnerów, co ułatwia nawiązanie nowych kontaktów zagranicznych.

O Prezentującym

DREBERIS jest międzynarodową firmą doradczą z siedzibą we Wrocławiu, w Dreźnie, Schwyz (Szwajcaria) i we Lwowie.

Naszą specjalnością jest doradztwo strategiczne i gospodarcze dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, inwestorów i instytucji publicznych.

Doradzamy, w projektach międzynarodowych, pomagamy w ekspansji na rynki zagraniczne, szczególnie firmom z branży medycznej. Prezesem naszej szwajcarskiej spółki jest dr Patrick Dümmler, przedstawiciel klastra medycznego Health tech Cluster Switzerland.

Jesteśmy firmą lokalną, krajową i międzynarodową, aktywną na wszystkich kontynentach.

Istniejemy na rynku od 1999. Przez ten czas współpracowaliśmy z ponad 1000 firmami z 50 branż, w ponad 30 krajach na 6 kontynentach.

Łukasz Jankowski

Łukasz Jankowski

Zaufali nam m.in.: polska firma Metalowiec, Niemieckie Ministerstwo Gospodarki i Energii, Niemieckie Ministerstwo Ochrony Środowiska, kanadyjski rząd oraz kanadyjskie prowincje Alberta i Quebec, DENA (Niemiecka Agencja Energii), Europejski Bank Rozwoju, GIZ Niemieckie Urząd współpracy międzynarodowej, szwajcarskie instytucje wspierania gospodarki (Kantony, Greater Zurich Area oraz Switzerland Global Enterprise).


Zapraszamy do wysłuchania całej prezentacji podczas tegorocznej edycji
Life Science Open Space.
Kiedy?
11.10.2018, godz. 9:00-22:00
Gdzie?
ICE Centrum Kongresowe | ul. Marii Konopnickiej 17 | Kraków

Life Science Open Space 2018