Od małych partii po szarże przemysłowe

Misja, jaka przyświeca działalności Jagiellońskiego Centrum Innowacji opiera się na fundamentalnym założeniu, że jesteśmy z naszą wiedzą i doświadczeniem po to, by pomóc stworzyć końcowy innowacyjny produkt. Bierzemy pod uwagę problemy, z jakimi spotykają się producenci branży kosmetycznej w dzisiejszych czasach. Z doświadczenia wiemy, że nie wystarczą odpowiednio dobrane składniki i atrakcyjne opakowania. W dobie dzisiejszej konkurencji poprzeczka stawiana innowacyjnym kosmetykom jest bardzo wysoka. Zdając sobie sprawę, że występujące problemy na poziomie recepturowania i funkcjonalności kosmetyków są trudne do rozwiązania, potrafimy podać konkretne wskazówki, które mają doprowadzić do rozwikłania dylematów związanych z kosmetykami na poziomie B2B. Takie podejście utwierdza nas w przekonaniu, że zrealizowane w naszym laboratorium kosmetyki będą wysoce konkurencyjne, skuteczne i znajdą wielu wiernych Klientów.

Oprócz standardowych badań stosowanych przy produkcji kosmetyków prowadzimy szereg komplementarnych doświadczeń z obszaru life science, które wpływają na wysoką jakość proponowanych przez JCI produktów. Przykładowo, badania przenikania substancji aktywnych przez warstwy skóry, włosów i paznokci za pomocą spektroskopii ramanowskiej w modelu in vitro z pewnością tworzą wartość dodaną przy wprowadzaniu nowej linii produktów kosmetycznych oraz sprzyjają wzmocnieniu marki. Doskonale wykwalifikowani naukowcy z branży chemicznej, farmaceutycznej i biotechnologicznej korzystający z nowoczesneych laboratoriów badawczych są w stanie dostosować produkt lub usługę badawczą do indywidualnych potrzeb Klienta.

Linia produkcji kosmetyków Jagiellońskiego Centrum Innowacji powstała głównie do celów prowadzenia działalności badawczej i innowacyjnej. W ramach jej działalności operacyjnej oferujemy możliwość produkcji emulsji kosmetycznych a oferta jest skierowana głównie do podmiotów chcących wprowadzać do obrotu nowe kosmetyki czy nowe linie produktów. Pragnąc rozwiązać problem marek niszowych, manufaktur, minimum logistycznego surowców i optymalnych ich cen, naszą ofertę adresujemy zarówno do małych przedsiębiorców, którzy rozpoczynają swoją przygodę z rynkiem kosmetycznym, jak i do doświadczonych producentów kosmetyków, chcących przetestować swoje produkty w mniejszej skali.

Oferta, czyli cel prezentacji

Prezentacja jest skierowana do osób pracujących w działach produkcji, B+R, lub marketingu. Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielem i doradcą biznesowym JCI w zakresie badań i produkcji kosmetyków, dr Dianą Dołęgą, celem doprecyzowania oczekiwań w stosunku do naszej oferty kontraktowej.


O Prezentującym

Łukasz Kutrzeba

Łukasz Kutrzeba

W oparciu o doświadczony zespół specjalistów oraz unikalną infrastrukturę badawczą, Jagiellońskie Centrum Innowacji realizuje bogatą ofertę badań dla branży kosmetycznej. Oferta skierowana jest zarówno do producentów kosmetyków jak i dystrybutorów substancji oraz dodatków używanych w przemyśle kosmetycznym. Wszystkie oferowane badania prowadzone są zgodnie z normą ISO 9001: 2015.


Zapraszamy do wysłuchania całej prezentacji podczas tegorocznej edycji
Life Science Open Space.
Kiedy?
11.10.2018, godz. 9:00-22:00
Gdzie?
ICE Centrum Kongresowe | ul. Marii Konopnickiej 17 | Kraków

Life Science Open Space 2018