Natura podpowiada najlepiej

Spółka Vianat jest Start-Up’em technologicznym opracowującym nowe technologie wytwarzania żywności bioaktywnej, które pozwalają zachować cechy świeżości i naturalności a przede wszystkim bogactwa fito związków w produkcie. Spółka działa na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego w Jasionce koło Rzeszowa.

Aronia to jeden z najcenniejszych owoców. Przez naukowców jest wymieniany w pierwszej dwudziestce najcenniejszych dla naszego zdrowia roślin na Ziemi. Vianat testuje od 2015 roku prototyp napoju aroniowego o rekordowo dużej zawartości polifenoli czyli związków chemicznych cennych dla naszego zdrowia. Współpracujemy z naukowcami z Rzeszowa i Wrocławia. Do końca 2016 roku zostanie wdrożona pierwsza produkcja na własnym autorskim zestawie maszyn specjalnie projektowanych wg wynalazku. Prezentacja DEMO „Natura podpowiada najlepiej” podkreśla ważność nowych opracowanych w Vianacie procesów obróbki żywności, takich które w produktach pochodzenia roślinnego pozostawią jak najwięcej związków prozdrowotnych.

Przewiduje się, że kolejna dekada (lata 30) XXI wieku oparta będzie głównie na żywności pochodzenia roślinnego. Dyskusję o prozdrowotnym charakterze tej żywności i metodach wydobycia z żywności składników o najwyższej wartości biologicznej , metodach ich utrwalani i zapakowania w zgodzie z naturą – warto rozpocząć już teraz a najlepiej na konferencji LSOS w Krakowie w 2016 roku. Unikalność technologii polega na zachowaniu całego owocu w soku. Dzisiaj stosowane na świecie metody produkcji soku z aroni generują odpad w postaci skórek a przecież w skórce jest 3 razy więcej cennych związków niż w miąższu. My potrafimy zapakować do butelki wszystkie związki cenne dla zdrowia w formie bardziej przyswajalnej dla człowieka niż są w postaci owocu. Produkt ARONIA+ został sprawdzony w toku badan żywieniowo-klinicznych, jest napojem wytworzonym w toku wieloletnich prac B+R, objętym dwoma patentami. Owoc aronii jest mocno niedoceniany a kojarzy się wyłącznie z cierpko – gorzkim smakiem. Produkt ARONIA+ jest smaczny. ARONIA+ jest warty promocji i o nią zabiegam – Arkadiusz Trefon.


Poznaj prezentera:

Arkadiusz Trefon

Natura podpowiada najlepiej

PODZIEL SIĘ