Lung cancer prediction

W Stanach Zjednoczonych co roku odnotowuje się około 225 000 zachorowań na raka płuc. Estymuje się, że koszt opieki zdrowotnej wynosi 12 bilionów dolarów rocznie. W roku 2016 biuro Wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych rozpoczęło inicjatywę „Cancer Moonshot”, której celem jest rozbudowa programów prewencji, wczesnej detekcji i leczenia raka płuc.

W 2017 roku w celu wsparcia tej inicjatywy zorganizowano turniej „Data Science Bowl”, który łączył środowiska medyczne z analitykami danych w celu stworzenia algorytmów do detekcji raka płuc. W tym roku suma nagród wyniosła 1 milion dolarów. Zespół (IBM Kraków data science team) sprawdził szeroki wachlarz technologi wliczając w to narzędzia do uczenia głębokiego (deep learning) takie jak: Tensorflow/Keras, Caffe, Theano, jak również eksperymentował z uczeniem maszynowym (Scikit-learn, XGBoost and SparkMLlib). W ramach tej prezentacji chcielibyśmy podzielić się naszym doświadczeniem zdobytym w ramach tego turnieju oraz wyjaśnić w jaki sposób Watson Machine Learning serwis został użyty do przygotowania danych, budowy modelu oraz samego uczenia.

Cel / charakter oferty:

  1. Promocja IBM Kraków oraz szerzenie wiedzy czym sie zajmujemy
  2. Promocja produktu Watson Machine Learning
  3. Szerzenie wiedzy na temat machine learning


Poznaj prezentera:

Łukasz Ćmielowski

Łukasz Ćmielowski

Dołączył do firmy IBM w 2008 roku. W 2009 roku obronił doktorat z dziedziny analizy danych z mikromacierzy DNA na Politechnice Śląskiej. Od tego czasu pracował jako QA architekt w jednym z produktów do zarządzania infrastruktura IT. Skupiał się na automatyzacji zadań testowych oraz zastosowaniu maszyn uczących do predykcji błędów w oprogramowaniu. W 2015 roku dołączył do nowego zespołu zajmującego się rozwiązaniami z grupy analityki jako architekt. Jest wielkim fanem książek Normana Davis’a oraz Terrry’ego Pratchetta.


Zapraszamy do wysłuchania całej prezentacji podczas tegorocznej edycji
Life Science Open Space.
Kiedy?
19.10.2016, godz. 9:00-20:00
Gdzie?
ICE Centrum Kongresowe | ul. Marii Konopnickiej 17 | Kraków

http://lsos.info/

PODZIEL SIĘ