Innowacyjny suplement

Produkty opierające się na wielu różnych substancjach w tym ekstraktach roślinnych, których zadaniem jest pobudzenie ośrodkowego układu nerwowego, są coraz częściej wybierane przez sportowców i osoby aktywnie fizyczne. Wielu konsumentów uważa, iż przyjmowanie takich produktów przed treningiem (tzw. przedtreningówek) przyczynia się do poprawy poziomu koncentracji, czasu reakcji i siły mięśniowej, niemniej jednak wiele z tych przekonań nie było dotychczas obiektem poważnych badań naukowych, a skuteczność samych produktów oceniana była na podstawie wyłącznie opinii osób ich stosujących). W przypadku kiedy szereg związków farmakologicznie czynnych stosowanych jest łącznie, można spodziewać się wystąpienia interakcji mogących nasilić ich efekty lub też niektóre z nich osłabić.

Produkty przedtreningowe są składową nawet kilkudziesięciu substancji aktywnych, które po spożyciu mogą wzajemnie modyfikować swoją biodostępność. Dodatkowo brak regulacji prawnych w zakresie rzetelnego informowania klientów o efektywności ich działania oraz intensywne działania marketingowe przyczyniają się do ich coraz większej popularności pomimo braku badań nad ich skutecznością, stwarzając potencjalne zagrożenie dla konsumentów (Position Stand Medicine & Science in Sports & Exercise 2016 , Alves i Lima 2009). Firma Olimp Laboratories wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów oraz w celu nieustannego doskonalenia swoich produktów pod względem bezpieczeństwa i efektywności działania podjęła się realizacji ambitnego projektu badawczego, którego celem była ocena wpływu spożycia złożonego suplementu diety do zastosowania przed i w trakcie wysiłku – Knockout 2.0 na wybrane zdolności motoryczne.

Oferta ma na celu poszukiwanie nowych partnerów naukowych w celu kontynuacji badań nad produktem. Ponadto prezentacja ma również wzbudzić zainteresowanie nie tylko środowiska sportowego ale i lekarskiego/medycznego, które mogłoby podpowiedzieć gdzie taki produkt mógłby znaleźć swoje zastosowanie w obszarze medycyny.


Poznaj prezentera:

Amit Batra

Amit Batra

Spcjalista fizjolog ds. badawczo – rozwojowych w firmie Olimp Laboratories. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W latach 1999 – 2013 czynny zawodnik Taekwon-do ITF, w którym posiada mistrzowski stopień I dan. Medalista Mistrzostw Europy i Świata w konkurencji walk seniorów. Certyfikowany trener przygotowania motorycznego (NSCA) oraz instruktor Amerykańskiego Związku Podnoszenia Ciężarów (USAW). Do zainteresowań naukowych można zaliczyć wpływ treningu interwałowego oraz suplementacji na wydolności fizyczną sportowców.


Zapraszamy do wysłuchania całej prezentacji podczas tegorocznej edycji
Life Science Open Space.
Kiedy?
19.10.2016, godz. 9:00-20:00
Gdzie?
ICE Centrum Kongresowe | ul. Marii Konopnickiej 17 | Kraków

http://lsos.info/

PODZIEL SIĘ