Badania Valida

Jelita to jeden z kluczowych organów w organizmie człowieka. Ich prawidłowe działanie jest zależne od mikroorganizmów, które je zasiedlają. Szczegółowa diagnostyka mikroflory jelit oraz pasożytów jest podstawą skutecznej terapii wielu przewlekłych dolegliwości o charakterze ogólnoustrojowym.

Celem projektu było opracowanie produktu, który pozwoli zdiagnozować stan mikroflory jelitowej, pasożytów oraz markerów zapalnych i metabolicznych, na podstawie których można dobrać szczepy probiotyczne oraz terapie wspomagające, mające na celu przywrócenie prawidłowego działania jelit. Badania powinny być dostępne w całej Polsce, a przygotowanie i dostarczenie materiału łatwe dla Pacjenta.

Oferta, czyli cel prezentacji

Valida – Mikroflora jelitowa i Valida – Bilans jelitowy to pakiety badań laboratoryjnych dobrane tak, aby umożliwić kompleksową diagnostykę stanu jelit oraz dobrać celowaną terapię probiotykami i preparatami wspomagającymi. Badania oceniają jakościowy i ilościowy skład bakterii, grzybów i pleśni, diagnozują stany zapalne i zaburzenia bariery jelitowej oraz z wysoką skutecznością oznaczają pasożyty. Badania są dostępne w formie wysyłkowej, pozwalającej pacjentowi pobrać materiał w dogodnym miejscu i porze. Raport zawiera szczegółowe wyniki, interpretację oraz sugestie dotyczące terapii. Wysyłany jest drogą mailową do Pacjenta lub Specjalisty.

Przy projektowaniu badań korzystano z konsultacji Specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w zakresie celowanych terapii probiotykami, mikro odżywiania, dietetyki oraz parazytologii.

Poszukujemy do współpracy Partnerów – lekarzy, dietetyków i innych Specjalistów oraz ośrodki. Zapewniamy wsparcie merytoryczne, marketingowe oraz szkolenia i webinary tematyczne.


O Prezentującym

Artur Papp

Artur Papp

Firma 4Active działa w branży diagnostyki medycznej od 2007 r. Początkowo głównie ukierunkowana na badanie nadwrażliwości pokarmowej IgG zależnej. Z czasem zakres został rozszerzony o specjalistyczną diagnostykę jelit, medyczną diagnostykę wysyłkową oraz suplementację specjalizowanymi szczepami probiotycznymi.


Zapraszamy do wysłuchania całej prezentacji podczas tegorocznej edycji
Life Science Open Space.
Kiedy?
11.10.2018, godz. 9:00-22:00
Gdzie?
ICE Centrum Kongresowe | ul. Marii Konopnickiej 17 | Kraków

Life Science Open Space 2018