Kurs Trenerów Nauki

Kurs Trenerów Nauki to pierwsze w Polsce szkolenie trenerskie kierowane do naukowców, organizowane cyklicznie przez firmę Trener Nauki Dr Justyna Małkuch-Świtalska. Do uczestnictwa zapraszamy osoby pragnące dzielić się wiedzą naukową i pracujące zarówno w świecie akademickim, jak i poza nim. Podczas intensywnego, czterodniowego kursu uczestnicy przygotują się do projektowania oraz profesjonalnego prowadzenia szkoleń i warsztatów z użyciem wiedzy z własnej specjalizacji naukowej, ale w oparciu o metodykę aktywnej dydaktyki.

Celem nadrzędnym Kursu jest usprawnienie komunikacji między naukowcami i ich otoczeniem zawodowym. Bardzo często komunikacja ta jest spowolniona, co utrudnia współpracę i powoduje obniżenie innowacyjności zarówno ośrodka badawczo-dydaktycznego jak i firmy. Przyswojenie przez naukowców zasad efektywnego przekazywania wiedzy i umiejętności usuwa bariery i dynamizuje środowisko B+R+I.

Bezpośrednie rezultaty zajęć :

  • Przygotowanie uczestników do prowadzenia szkoleń z zastosowaniem różnorodnych metod dydaktyki aktywnejPrzygotowanie uczestników do przekazywania swojej wiedzy specjalistycznej zarówno na uczelni, jak i w przedsiębiorstwie.
  • Sporządzenie przez każdego z uczestników autorskiego programu szkoleniowego.
  • Sporządzenie przez każdego z uczestników własnego zestawu ćwiczeń dla studentów, naukowców lub współpracowników z sektora prywatnego.

Korzyści z uczestnictwa w Kursie :

  • Po ukończeniu szkolenia, uczestnicy będą dysponowali portfolio trenerskim zawierającym autorski program szkoleniowy oraz zestaw ćwiczeń przeznaczonych dla różnych grup odbiorców. Zdobyta na kursie wiedza dotycząca metodyki trenerskiej, zasad uczenia się dorosłych i dydaktyki aktywnej oraz współpracy z instytucjami tworzącymi ekosystem nauki umożliwi autonomiczną pracę w profesji trenera nauki. Umiejętności uzyskane na kursie mogą być wykorzystywane zarówno na uczelni jak i w sektorze prywatnym, w stosunku do osób o zróżnicowanym poziomie wiedzy.

Poznaj prezentera:

Justyna Małkuch – Świtalska

Justyna Małkuch-Świtalska

Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów PolDoc / Dyrektor Operacyjny firmy Trener Nauki.
Jest trenerem nauki i ekspertem z zakresu strategicznego zarządzania karierą naukową. Wybrała ten zawód, ponieważ fascynuje ją nauka i historie ludzi, którzy ją rozwijają. Jej misją jest wspieranie naukowców w rozwoju ich karier.
Jako aktywny ekspert Komisji Europejskiej analizuje sytuację zawodową młodych naukowców w Polsce i na świecie. Jest też pierwszym trenerem nauki zarejestrowanym na terenie RP, a od 2017 roku prowadzi pierwszy kurs trenerski skierowany do naukowców.


Zapraszamy do wysłuchania całej prezentacji podczas tegorocznej edycji
Life Science Open Space.
Kiedy?
19.10.2016, godz. 9:00-20:00
Gdzie?
ICE Centrum Kongresowe | ul. Marii Konopnickiej 17 | Kraków

http://lsos.info/

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. „Wyższa Szoła Zarządzania i Bankowości (www.wszib.poznan.pl) to jedna z najlepszych uczelni w Poznaniu”. Podzielacie to zdanie? Co sądzicie? Proszę o odpowiedź. Uczelnia zbiera mnóstwo pozytywnych opinii i jestem ciekaw czy to rzeczywiście prawda.

Comments are closed.