Ardigen – bioinformatyka w medycynie precyzyjnej i spersonalizowanej

Ardigen to polska firma bioinformatyczna łącząca naukę z zaawansowanymi technologiami w celu wspierania organizacji Life Science & Healthcare, korzystających z ogromnej ilości danych na drodze do nowych rozwiązań dla medycyny spersonalizowanej. Rozpoczęliśmy działalność w 2008 roku jako bioinformatyczny oddział Selvity, największej polskiej firmy biotechnologicznej. Teraz jesteśmy odrębnym podmiotem, członkiem Grupy Kapitałowej Selvita, w pełni koncentrujacym się na profesjonalnych usługach Bio-IT. Przez lata nasz zespół zdobył zaufanie wielu klientów.

Ardigen w unikalny sposób łączy umiejętności doświadczonych zespołów informatycznych z twórczym podejściem biologów i chemików. Naszym głównym atutem jest interdyscyplinarny zespół, składający się z bioinformatyków światowej klasy, matematyków, statystyków, naukowców i programistów.

Jesteśmy przekonani, że zaawansowane technologie informatyczne są niezbędne w branżach Life Science & Healthcare. Zaawansowane technologie to to, co pozwala nam dotrzeć do wiedzy zawartej w petabajtach danych, zebranych z różnych instytutów badawczych, czy klinik. Mariaż potencjału naukowego z możliwościami oferowanymi przez nowoczesne technologie informatyczne w rękach naszych najwyższej klasy informatyków i programistów, otwiera ogromny, zupełnie nowy obszar rozwiązań i usług technologicznych wspierających naszych partnerów.

Ardigen oferuje zatem niepowtarzalną okazję zostania częścią interdyscyplinarnych zespołów, tworzenia nowych wizji i podejść do lepszego zrozumienia i stosowania nauki w medycynie spersonalizowanej.

Zbliża się era algorytmów. Zamiana danych w wiedzę staje się najbardziej pożądaną umiejętnością.
W połączeniu z naukami biologicznymi i medycznymi pozwala na tworzenie rozwiązań informatycznych wspomagających pracę laboratoriów oraz łamiących dotychczasowe bariery walki z najgroźniejszymi dla człowieka chorobami.

Zastanów się jak Ty chciałbyś zmienić świat? My już wiemy. Chcemy dotrzeć do wiedzy znajdującej się w petabajtach informacji gromadzonych przez laborantów, ośrodki badawcze, kliniki i szpitale. Chcemy dać światu rozwiązania, które zmienią świat na lepszy. Ofertę zatrudnienia kierujemy do wysoko wykwalifikowanych specjalistów w zakresie bioinformatyki, matematyki, statystyki, szeroko pojętych Nauk o życiu, a także programistów. Oferujemy również możliwość odbycia praktyk lub staży dla studentów ww. kierunków, po których istnieje możliwość zatrudnienia. Osoby, które zasilają szeregi Ardigenu mają zapewniony udział w ciekawych projektach, przyjazną atmosferę pracy, pełne wsparcie ze strony zespołu oraz przełożonych, a także szeroki wachlarz benefitów pracowniczych.


Poznaj prezentera:

Kaja Milanowska

Ardigen – bioinformatyka w medycynie precyzyjnej i spersonalizowanej

Doktor nauk biologicznych w dyscyplinie biologia, specjalność bioinformatyka. Starszy naukowiec (od lutego 2016) w Ardigen SA – firmie bioinformatycznej, a także adiunkt w Polskiej Akademii Nauk. Programistka Django, ekspert w analizie danych pochodzących z sekwencjonowania nowej generacji. Była współwłaścicielka firmy bioinformatycznej – VitaInSilica. Miłośniczka kobiet w biznesie i IT – dlatego też zapoczątkowała i współorganizuje spotkania PyLadies Poland, a także mentorowała już w 4 spotkaniach Django Girls.
Uzależniona od sportu, więc w wolnych chwilach trenuje bieganie, głównie długie biegi górskie, ale nie pogardzi również przejażdżką rowerem szosowym.

PODZIEL SIĘ