Bin-e zwiększa wydajność wielu ogniw łańcucha recyklingowego, co jest kluczowym elementem gospodarki w obiegu zamkniętym. Podnosi wskaźnik recyklingu i
zmniejsza ilość odpadów, które trafiają na wysypiska. Urządzenie usprawnia recykling poprzez zapewnienie dużej ilości poprawnie posortowanych odpadów w
miejscach, w których trudno wprowadzić efektywną segregację. Ponadto Bin-e pozwala na optymalizację procesów związanych z zarządzaniem odpadami jak np.
dostosowanie czasu odbioru śmieci, zmniejszenie częstotliwości i kosztu wywozu oraz zmniejszenie emisji CO2 związanych z transportem odpadów.

Bin-e to inteligentny kosz, który całkowicie wyręcza użytkownika z segregacji śmieci. Urządzenie automatycznie rozpoznaje, sortuje i kompresuje odpady.
Przeznaczone jest do biur i miejsc publicznych, w których trudno wprowadzić skuteczną segregację. Identyfikuje rodzaj odpadu za pomocą autorskiego systemu rozpoznawania i umieszcza go w odpowiednim pojemniku. Moduł kompresji zmniejsza objętość papieru oraz plastiku. Urządzenie zbiera dane na temat przetwarzanych przedmiotów i wysyła je do chmury. Platforma IoT umożliwia wygodne zarządzanie urządzeniem. Bin-e umożliwia optymalizację operacji związanych z zarządzaniem odpadami oraz zapewnia zmniejszenie ich kosztów. Ponadto usprawnia proces recyklingu i dostarcza wysokiej jakości surowiec do ponownego przetworzenia.
Bin-e jest dedykowane głównie dla budynków użyteczności publicznej, biur, centrów handlowych itp.

Presenter:
Wojciech Łyszczak
Bin-e

PODZIEL SIĘ