Wśród wielu naukowców pracujących nad nowymi lekami często występuje naturalne przekonanie, że samemu przeprowadzą swoje badania w najlepszy możliwy sposób. Czy zawsze będzie to prawdą? Co właściwie oznacza: „najlepszy możliwy sposób”? Kiedy warto szukać pomocy w outsourcingu? Jakie badania zlecić na zewnątrz a jakie lepiej wykonać samemu?
Prezentacja będzie krótkim rozważaniem popartym przykładami Selvity na temat tego, co i komu warto zlecać prowadząc badania nad nowymi lekami.

Selvita oferuje usługi w zakresie odkrywania nowych leków. Od znajdowania hitów po nominację kandydatów przedklinicznych. Od pojedynczych aktywności jak np. produkcja protein czy synteza chamiczna, przez pakiety dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta jak np. synteza+charakteryzacja biologiczna aż po projekty zintegrowane obejmujące większość aktywności w projekcie, oferujemy wsparcie w projektach odkrywania nowych leków dla naszych klientów.

Prezenter: Wojciech Czardybon
Selvita

Dyrektor Konsultingu R&D w SELVITA S.A.. Otrzymał stopień doktora na Politechnice Śląskiej. W Selvicie pracuje od 2008 roku. Dr Czardybon kierował projektem SEL24 – pierwszym polskim projektem w ramach którego wprowadzono związek do badań klinicznych w USA. Obecnie zajmuje się wspieraniem projektów typu drug discovery dla klientów Selvity.